LimeSurvey Develop - en to af_ZA translation catalogue (1543 entries)

en: %s KB
af_ZA: %s kG

en: %s duplicate records removed
af_ZA: %s duplikaatrekords verwyder

en: %s entries were not copied because they already existed
af_ZA: %s inskrywings is nie gekopieer nie, want hulle bestaan reeds

en: %s field(s) were successfully added.
af_ZA: %s veld(e) is suksesvol bygewerk.

en: %s lines had a mismatching number of fields.
af_ZA: %s reëls verskil op aantal velde.

en: %s old response(s) and according timings were successfully imported.
af_ZA: %s ou respons(s) en meegaande tydsmetings is suksesvol opgelaai.

en: %s old response(s) were successfully imported.
af_ZA: %s ou respons(s) is suksesvol opgelaai.

en: %s records imported
af_ZA: %s rekords opgelaai

en: %s records in CSV
af_ZA: %s rekords in CSV

en: %s records with invalid email address removed
af_ZA: %s reëls met ongeldige E-posadresse verwyder

en: %s%% completed
af_ZA: %s%% afgehandel

en: '%s' can not be used if the 'Other' option for this question is activated.
af_ZA: '%s' kan nie gebruik word indien die 'Ander'-opsie vir hierdie vraag geaktiveer is nie.

en: 'Other:' comment mandatory
af_ZA: 'Ander:' kommentaar verpligtend

en: (Any group)
af_ZA: (Enige groep)

en: (Autodetect)
af_ZA: (Outospeur)

en: (Automatic)
af_ZA: Outomaties

en: (Base language)
af_ZA: (Basistaal)

en: (Iconv Library not installed)
af_ZA: (Iconv Library is nie geïnstalleer nie)

en: (Label sets were not imported since you do not have the permission to create label sets.)
af_ZA: (Etiketstelle is nie opgelaai nie, want jy het nie regte om etike stelle te skep nie.)

en: (Maximum file size: %01.2f MB)
af_ZA: (Maksimum lêergrootte: %01.2f MG)

en: (No target question)
af_ZA: (Geen teikenvraag nie)

en: (None)
af_ZA: (Geen)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
af_ZA: (Kies meervoudige etiketstelle deur die Ctrl-sleutel te druk)

en: (none)
af_ZA: (geen)

en: 16 or up
af_ZA: 16 of daarbo

en: 1st quartile (Q1)
af_ZA: 1ste kwartiel (Q1)

en: 1st time limit warning CSS style
af_ZA: 1ste tydsbeperking waarskuwing CSS styl

en: 1st time limit warning message
af_ZA: 1ste tydsbeperking waarksuwingsboodskap

en: 1st time limit warning message display time
af_ZA: 1ste tydsbeperking waarksuwingsboodskap vertoon tyd

en: 1st time limit warning message timer
af_ZA: 1ste teller vir tydsbeperkingwaarskuwingsboodskap

en: 2nd quartile (Median)
af_ZA: 2de kwartiel (Mediaan)

en: 2nd time limit warning CSS style
af_ZA: 2de tydsbeperking waarskuwing CSS styl

en: 2nd time limit warning message
af_ZA: 2de tydsbeperking waarskuwing boodskap

en: 2nd time limit warning message display time
af_ZA: 2de tydsbeperking waarskuwing' boodskap vertoon tyd

en: 2nd time limit warning message timer
af_ZA: 2de tydsbeperking waarskuwing boodskap teller

en: 3rd quartile (Q3)
af_ZA: 3de kwartiel (Q3)

en: 5 Point Choice
af_ZA: 5-punt keuse

en: 7bit Swedish
af_ZA: 7bit Sweeds

en: <No default value>
af_ZA: <Geen verstekwaarde>

en: <no data>
af_ZA: <geen data>

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
af_ZA: 'n Rugsteun van die table is gemaak.  Die stelsels administrateur het toegang na die rugsteun.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
af_ZA: 'n Rugsteun van die tabel sal gemaak word as jy voortgaan. Die stelsels administrateur het toegang na die rugsteun.

en: A question index will be shown; participants will be able to jump between viewed questions.
af_ZA: 'n Vraagindeks sal vertoon word; deelnemers sal in staat wees om te spring tussen vrae.

en: A username was not supplied or the username is invalid.
af_ZA: 'n Gebruikernaam is nie verskaf of die gebruikernaam is ongeldig.

en: AND/OR Date is
af_ZA: EN/OF Datum is

en: Absolute value
af_ZA: Absolute waarde

en: Access
af_ZA: Toegang

en: Access denied!
af_ZA: Toegang geweier!

en: Action
af_ZA: Aksie

en: Action to perform when time limit is up
af_ZA: Aksie verlang na tyd verstreke is

en: Actions
af_ZA: Aksies

en: Actions:
af_ZA: Aksies:

en: Activate Survey
af_ZA: Aktiveer opname

en: Activate this to show a map above the input field where the user can select a location
af_ZA: Aktiveer om kaart te vertoon bokant die invoerveld waar die deelnemer 'n plek selekteer

en: Active
af_ZA: Aktief

en: Active surveys
af_ZA: Aktiewe opnames

en: Add
af_ZA: Byvoeg

en: Add a new question
af_ZA: Voeg 'n nuwe vraag by

en: Add a new survey administrator
af_ZA: Voeg 'n nuwe meningsopnameadministrateur by

en: Add a prefix to the answer field
af_ZA: Las 'n voorvoegsel in by die antwoordveld

en: Add a suffix to the answer field
af_ZA: Las agtervoegsel by die antwoord veld

en: Add and edit conditions
af_ZA: Voeg by en redigeer voorwaardes

en: Add condition
af_ZA: Voeg nou voorwaarde by

en: Add fields
af_ZA: Voeg velde by

en: Add or delete groups
af_ZA: Groepe byvoeg of verwyder

en: Add or delete questions
af_ZA: Vrae byvoeg or verwyder

en: Add or delete subquestions or change their codes
af_ZA: Subvrae byvoeg of verwyder of kodes verander

en: Add question group
af_ZA: Voeg vraag by

en: Add scenario
af_ZA: Voeg scenario by

en: Add token entry
af_ZA: Voeg teken inskrywing by

en: Add user
af_ZA: Voeg gebruiker by

en: Add user group
af_ZA: Voeg gebruiker groep by

en: Additional Languages
af_ZA: Bykomende tale

en: Administration
af_ZA: Administrasie

en: Administrator name:
af_ZA: Administrateur se naam:

en: Administrator:
af_ZA: Administrateur:

en: After
af_ZA: Na

en: After having clicked the save button you can either close this browser window or continue filling out the survey.
af_ZA: Nadat die stoor knoppie gedruk is, kan jy voortgaan en toemaak of aangaan met die antwoord van vrae.

en: Albanian
af_ZA: Albanies

en: All
af_ZA: Alle

en: All answers are already selected in this quota.
af_ZA: Alle antwoorde is reeds geselekteer in die kwota.

en: All conditions in this survey have been deleted.
af_ZA: Alle voorwaardes in die opname is verwyder.

en: All in one
af_ZA: Alles in een

en: All of the user's surveys were transferred to %s.
af_ZA: Alle opnames van die gebruiker is oorgedra na %s.

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
af_ZA: Alle vrae, antwoorde ens vir verwyderde tale sal verlore gaan. Is jy seker?

en: All responses
af_ZA: Alle response

en: All tokens
af_ZA: Alle tekens

en: Allow only numerical input
af_ZA: Laat slegs numeriese invoer toe

en: Allow only numerical input for 'Other' text
af_ZA: Laat slegs numeriese invoer toe vir 'Ander' teks

en: Allowed file types
af_ZA: Toelaatbare lêer soorte

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
af_ZA: Toelaatbare lêer soorte in komma geskeide formaat, bv. pdf,doc,odt

en: Always
af_ZA: Altyd

en: Always hide this question
af_ZA: Versteek altyd die vraag

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
af_ZA: 'n E-pos is gestuur aan die adres wat jy verskaf het. Volg asseblief die voorskrifte en skakel om voort te gaan.

en: An email has been sent with details about your saved survey
af_ZA: 'n E-pos met die instruksies oor die gestoorde opname is aangestuur

en: An email with a generated password was sent to the user.
af_ZA: 'n E-pos met wagwoord is gestuur aan gebruiker.

en: An error occurred saving a response to survey id
af_ZA: 'n Fout het voorgekom terwyl jou antwoorde gestoor is vir opname id

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
af_ZA: 'n Fout het voorgekom en jou antwoorde kan nie opgneem word nie.

en: Anonymized responses
af_ZA: Anonieme response

en: Anonymized responses?
af_ZA: Hou antwoorde anoniem?

en: Answer
af_ZA: Antwoord

en: Answer options
af_ZA: Antwoord opsies

en: Answer options were successfully saved.
af_ZA: Vraagopsies is suksesvol gestoor.

en: Answer prefix
af_ZA: Antwoord voorvoegsel

en: Answer suffix
af_ZA: Antwoord kodes

en: Answers
af_ZA: Antwoorde

en: Answers and tokens have been re-opened.
af_ZA: Antwoorde en tekens is weer oopgemaak.

en: Answers from this response
af_ZA: Antwoorde van die respons

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
af_ZA: Antwoord met 'n kode van 0 (zero) of blanko kode nie geldig en sal nie gestoor word nie

en: Answer|Left-slider-text|Right-slider-text separator character
af_ZA: Antwoord|Linker-skuifliniaal-beskrywing|Regter-skuifliniaal-beskrywing afskorting karakter

en: Arabic
af_ZA: Arabies

en: Arc cosine
af_ZA: Boog Kosinus

en: Arc sine
af_ZA: Boog Sinus

en: Arc tangent
af_ZA: Boog tangens

en: Arc tangent of two variables
af_ZA: Boog tangens en twee veranderlikes

en: Are you really sure you want to *delete* some incomplete answers and reset the completed state of both answers and tokens?
af_ZA: Is jy doodseker jy will sommige onvoltooide antwoorde *verwyder* en die status van beide antwoorde en tekens herstel?

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
af_ZA: Is jy seker jy will alle voorwaardes uitvee wat in die scenario opgestel is?

en: Are you sure you want to delete the selected entries?
af_ZA: Is jy seker jy wil alle geselekteerde inskrywings verwyder?

en: Are you sure you want to delete the selected responses?
af_ZA: Is jy seker jy wil die gekose reaksies skrap?

en: Are you sure you want to delete this condition?
af_ZA: Is jy seker jy wil die voorwaarde verwyder?

en: Are you sure you want to delete this entry?
af_ZA: Is jy seker jy wil dit verwyder?

en: Arithmetic mean
af_ZA: Rekenkundige gemiddelde

en: Array
af_ZA: Skikking

en: Array (10 Point Choice)
af_ZA: Skikking (10-punt keuse)

en: Array (5 Point Choice)
af_ZA: Skikking (5-punt keuse)

en: Array (Increase/Same/Decrease)
af_ZA: Skikking (Toename/Onveranderd/Afname)

en: Array (Numbers)
af_ZA: Skikking (Getalle)

en: Array (Texts)
af_ZA: Skikking (Teks)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
af_ZA: Skikking (Ja/Nee/Onseker)

en: Array by column
af_ZA: Skikking in kolomme

en: Array dual scale
af_ZA: Skikking dubbel skaal

en: Array filter
af_ZA: Skikking filter

en: Array filter exclusion
af_ZA: Skikking filter uitsluiting

en: Arrays
af_ZA: Skikkings

en: Assessment details
af_ZA: Assessering detail

en: Assessment group score
af_ZA: Assessering groep telling

en: Assessment heading
af_ZA: Assessering opskrif

en: Assessment rules
af_ZA: Assesseringsreëls

en: Assessment value
af_ZA: Assesseringswaarde

en: Assessments
af_ZA: Assessering

en: At beginning
af_ZA: By die begin

en: At end
af_ZA: Aan die einde

en: Attribute field
af_ZA: Attribuut veld

en: Auto
af_ZA: Outo

en: Auto Translate
af_ZA: Outo Vertaal

en: Auto-check exclusive option if all others are checked
af_ZA: Auto-merk eksklusiewe opsie indien alle ander gemerk is

en: Autoload URL
af_ZA: Selflaai skakel (URL)

en: Automatic
af_ZA: Outomaties

en: Average
af_ZA: Gemiddeld

en: Average file size
af_ZA: Gemiddelde lêer grootte

en: Average no. of files per respondent
af_ZA: Gemiddelde aantal van lêers per respondent

en: Average size per respondent
af_ZA: Gemiddelde grootte per respondent

en: Back
af_ZA: Terug

en: Back to Response Import
af_ZA: Terug na response oplaai

en: Back to main menu
af_ZA: Terug na hoofmenu

en: Base language
af_ZA: Basistaal

en: Base language:
af_ZA: Basistaal:

en: Basic admin notification
af_ZA: Basies admin kennisgewing

en: Basic email notification is sent to:
af_ZA: 'n Basiese E-pos kennisgewing word gestuur na:

en: Basque
af_ZA: Baskies

en: Before
af_ZA: Voor

en: Before you start, please prove you are human.
af_ZA: Voor jy begin, bewys asseblief dat jy 'n mens en nie 'n robot is nie.

en: Belarusian
af_ZA: Wit-Russies

en: Big5 Traditional Chinese
af_ZA: Big5 Tradisioneel Sjinees

en: Binary pseudo charset
af_ZA: Binêre pseudo karakterstel

en: Binary safe case-insensitive string comparison
af_ZA: Binêre veilige kas onsensitiewe string vergelyking

en: Binary safe string comparison
af_ZA: Binêre veilige string vergelyking

en: Bosnian
af_ZA: Bosnies

en: Bounce settings
af_ZA: Bons verstellings

en: Bounce settings have been saved.
af_ZA: Bons verstellings is gestoor.

en: Browse
af_ZA: Blaai

en: Buildnumber was successfully updated to %s.
af_ZA: Bounommer is suksesvol opgradeer na %s.

en: Bulgarian
af_ZA: Bulgaars

en: But this one isn't.
af_ZA: Maar die een is nie.

en: CSS Style for the message that displays in the countdown timer during the countdown
af_ZA: CSS Styl van die boodskap wat vertoon word gedurende die aftelling

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
af_ZA: CSS styl vir die 'tydsbeperking verstryk boodskap'

en: CSS style used when the 'time limit warning' message is displayed
af_ZA: CSS styl van 'tydsbeperking waarskuwing' boodskap

en: CSS style used when the 2nd 'time limit warning' message is displayed
af_ZA: CSS styl vir 2de 'tydsbeperking waarskuwing' boodskap

en: CSV input format
af_ZA: CSV invoer formaat

en: Calculate the Sample Standard Deviation for the list of numbers
af_ZA: Bereken die (Sample) Standaardafwyking vir die lys getalle.

en: Calculate the sum of values in an array
af_ZA: Bereken die som van die waardes in 'n skikking

en: Calculates the exponent of e
af_ZA: Bereken die eksponent van e

en: Calculation
af_ZA: Berekening

en: Can't connect to the LDAP directory
af_ZA: Kan nie koppel met LDAP gids

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
af_ZA: Kan nie etikette bywerk, want jy gebruik duplikaat kodes

en: Cancel
af_ZA: Kanseleer

en: Cannot be changed
af_ZA: Kan nie verander word

en: Cannot import the VVExport file.
af_ZA: Kan nie die VVUitlaai lêer oplaai nie.

en: Case-insensitive strstr
af_ZA: Kas onsensitiewe strstr

en: Catalan
af_ZA: Katalonies

en: Category separator
af_ZA: Kategorie afskorting

en: Central database
af_ZA: Sentrale databasis

en: Change log
af_ZA: Verander register (log)

en: Character set of the file:
af_ZA: Karakterstel van die lêer:

en: Check again
af_ZA: Gaan na asseblief

en: Check any that apply
af_ZA: Merk enige toepaslike item

en: Checkbox layout
af_ZA: Merkblokkie uitleg

en: Checked
af_ZA: Gemerk

en: Checking basic requirements...
af_ZA: Toets basies voorvereistes...

en: Checking existing LimeSurvey files...
af_ZA: Toets bestaande LimeSurvey lêers...

en: Chinese (Simplified)
af_ZA: Sjinees (Vereenvoudig)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
af_ZA: Chinese (Traditional; Hong Kong)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
af_ZA: Chinese (Traditional; Taiwan)

en: Choose one of the following answers
af_ZA: Kies een van die volgende

en: Choose the CSV file to upload:
af_ZA: Kies die CSV lêer om op te laai:

en: Choose your language
af_ZA: Kies taalvoorkeur

en: Clear
af_ZA: Skoonmaak

en: Click here to log in.
af_ZA: Klik hier om in te teken.

en: Click on the following button if you want to
af_ZA: Klik op die volgende knoppie

en: Code
af_ZA: Kode

en: Code:
af_ZA: Kode:

en: Columns
af_ZA: Kolomme

en: ComfortUpdate step %s
af_ZA: Geriefsopgradering stap %s

en: Comma
af_ZA: Komma

en: Comma (,)
af_ZA: Komma (,)

en: Comment
af_ZA: Kommentaar

en: Comments
af_ZA: Kommentaar

en: Compact
af_ZA: Kompak

en: Compare a string to a regular expression pattern
af_ZA: Vergelyk 'n string met 'n gewone uitdrukkingspatroon

en: Comparison operator
af_ZA: Vergelykende operateur

en: Complete only
af_ZA: Slegs volledig

en: Completed
af_ZA: Voltooi

en: Completed responses only
af_ZA: Slegs voltooide response

en: Completed?
af_ZA: Afgehandel?

en: Conditional processing
af_ZA: Voorwaardelike prosessering

en: Conditions
af_ZA: Voorwaardes

en: Conditions designer
af_ZA: Voorwaarde-ontwerper

en: Confirmation
af_ZA: Bevestiging

en: Confirmation email
af_ZA: Bevestigings E-pos

en: Confirmation email subject:
af_ZA: Bevestigings E-pos onderwerp:

en: Confirmation of your participation in our survey
af_ZA: Bevestiging van jou deelname in ons opname

en: Constant
af_ZA: Konstante

en: Continue
af_ZA: Gaan voort

en: Convert a 8 bit string to a quoted-printable string
af_ZA: Skakel 8-bis string om na aanhaling (drukbare) string

en: Convert a quoted-printable string to an 8 bit string
af_ZA: Skakel 'n aanhaling (drukbare) string om na 8-bis string

en: Convert all HTML entities to their applicable characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
af_ZA: Skakel alle HTML entiteite om na die toepaslike karakters (gebruik altyd ENT_QUOTES en UTF-8)

en: Convert all applicable characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
af_ZA: Skakel alle toepaslike karakters om na HTML entiteite (gebruik altyd ENT_QUOTES en UTF-8)

en: Convert resource links?
af_ZA: Skakel bron skakel om?

en: Convert special HTML entities back to characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
af_ZA: Skakel spesiale HTML entiteite om na karakters (gebruik altyd ENT_QUOTES en UTF-8)

en: Convert special characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
af_ZA: Skakel alle spesiale karakters om na HTML entiteite (gebruik altyd ENT_QUOTES en UTF-8)

en: Copy
af_ZA: Kopieer

en: Copy advanced settings?
af_ZA: Kopieer gevorderde verstellings?

en: Copy answer options?
af_ZA: Kopieer antwoord opsies?

en: Copy conditions
af_ZA: Kopieer voorwaardes

en: Copy failed
af_ZA: Kopieer onsuksesvol.

en: Copy of survey is completed.
af_ZA: Opnamekopiëring is afgehandel.

en: Copy question
af_ZA: Kopieer vraag

en: Copy subquestions?
af_ZA: Kopieer subvraag?

en: Copy survey
af_ZA: Kopieer opname

en: Cosine
af_ZA: Kosinus

en: Could not delete user group.
af_ZA: Kon nie gebruiker groep verwyder nie.

en: Could not delete user group. No group selected.
af_ZA: Kon nie gebruiker groep verwyder nie. Geen groep was gelselekteer.

en: Could not delete user. User was not supplied.
af_ZA: Kon nie gebruiker verwyder nie. Jy het nie 'n gebruiker verskaf nie.

en: Could not modify user data.
af_ZA: Kon nie gebruiker data verander nie.

en: Count
af_ZA: Telling

en: Count stats for each question based only on the total number of responses for which the question was displayed
af_ZA: Bereken stats vir elke vraag gebaseer op slegs die totale aantal antwoorde waarvoor die vrae vertoon was

en: Count the number of answered questions in the list
af_ZA: Tel die aantal onbeantwoorde vrae in die lys

en: Create
af_ZA: Skep

en: Create a new question group inside your survey.
af_ZA: Skep 'n nuwe vraaggroep in jou opname.

en: Create one or more questions inside the new question group.
af_ZA: Skep een of meer vrae in die nuwe vraaggroep.

en: Create or import new label set(s)
af_ZA: Skep of laai nuwe etiket stel(le) op

en: Create tokens
af_ZA: Skep tekens

en: Create, import, or copy survey
af_ZA: Skep, oplaai of kopieer opname

en: Created by
af_ZA: Geskep deur

en: Croatian
af_ZA: Kroasies

en: Current
af_ZA: Huidige

en: Currently there are no additional languages configured for this survey.
af_ZA: Geen bykomende tale is opgestel vir die opname nie.

en: Currently there are no conditions configured for this survey.
af_ZA: Geen voorwaardes is vir die opname opgestel nie.

en: Czech
af_ZA: Tsjeggies

en: DATA TO BE ENTERED
af_ZA: DATA WAT INGESLEUTEL MOET WORD

en: DEC West European
af_ZA: DEC Wes Europees

en: Danish
af_ZA: Deens

en: Data entry
af_ZA: Data invoer

en: Data entry screen
af_ZA: Data invoerskerm

en: Data redundancy check
af_ZA: Data konsekwentheids toets

en: Data selection
af_ZA: Data seleksie

en: Data selection:
af_ZA: Dataseleksie:

en: Data view control
af_ZA: Data vertoon beheer

en: Database
af_ZA: Databasis

en: Database has been successfully upgraded to version %s
af_ZA: Databasis is suksesvol ogegradeer na weergawe %s.

en: Database name
af_ZA: Databasis naam

en: Database type
af_ZA: Databasis naam

en: Database update
af_ZA: Databasisbywerking

en: Database upgrade
af_ZA: Databasis opgradeer

en: Date
af_ZA: Datum

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
af_ZA: Datum (YYYY-MM-DD) gelyk aan

en: Date format:
af_ZA: Datum formaat:

en: Date is
af_ZA: Datum is

en: Date last action
af_ZA: Datum van laaste aksie

en: Date started
af_ZA: Datum begin

en: Date submitted
af_ZA: Datum ingedien

en: Datestamp
af_ZA: Datumstempel

en: Day
af_ZA: Dag

en: Deactivate Survey
af_ZA: Deaktiveer opname

en: Deactivated result tables
af_ZA: Deaktiveer resultaa tabelle

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
af_ZA: Dagsê {FIRSTNAME},
    
    Jy is onlangs genooi om aan 'n opname deel te neem.
    
    Ons merk dat jy nie die opname voltooi het nie en nooi jou om steeds deel te neem en die opname te voltooi.
    
    Die opname se naam:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Om deel te neem, klik op die skakel hieronder.
    
    Groetnis
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Klik hier om opname te voltooi:
    {SURVEYURL}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
af_ZA: Dagsê {FIRSTNAME},
    
    Jy het geregistreer om deel te neem aan 'n opname getitel {SURVEYNAME}.
    
    Om die opname te voltooi, klik op die skakel (URL):
    
    {SURVEYURL}
    
    Vir enige vrae of indien jy nie geregistreer het om deel te neem, kontak {ADMINNAME} by {ADMINEMAIL}.

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    this email is to confirm that you have completed the survey titled {SURVEYNAME} and your response has been saved. Thank you for participating.
    
    If you have any further questions about this email, please contact {ADMINNAME} on {ADMINEMAIL}.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME}
af_ZA: Dagsê {FIRSTNAME}
    
    Hierdie E-pos bevestig dat jy die opname {SURVEYNAME} voltooi het en dat jy antwoorde gestoor is. Dankie vir jou deelname.
    
    Indien jy enige vrae het, kontak {ADMINNAME} by {ADMINEMAIL}.
    
    Groetnis
    
    {ADMINNAME}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    you have been invited to participate in a survey.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
af_ZA: Dagsê {FIRSTNAME},
    
    Jy word uitgenooi om deel te neem aan 'n opname.
    
    Die opname se naam is:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Om deel te neem klik op die volgende skakel.
    
    Groetnis
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Klik hier om met die opname te begin:
    {SURVEYURL}

en: Dec
af_ZA: Des

en: Decrease
af_ZA: Afname

en: Default
af_ZA: Verstek

en: Default HTML editor mode:
af_ZA: Verstek HTML redigeer modus:

en: Default answer for scale %s:
af_ZA: Verstek antwoord vir skaal %s:

en: Default answer value:
af_ZA: Verstek antwoord waarde:

en: Default answers
af_ZA: Verstek antwoorde

en: Default coordinates of the map when the page first loads. Format: latitude [space] longtitude
af_ZA: Verstek koördinate van die kaart wanneer die bladsy laai. Formaat: breedtegraad [spasie] lengtegraad

en: Default position
af_ZA: Verstek posisie

en: Default scenario
af_ZA: Verstek scenario

en: Default site admin email:
af_ZA: Verstek webwerf admin E-pos

en: Default site bounce email:
af_ZA: Verstek webwerf bons E-pos:

en: Default site language:
af_ZA: Verstek webwerf taal:

en: Default value for option 'Other':
af_ZA: Verstekwaarde vir opsie 'Ander':

en: Default value settings were successfully saved.
af_ZA: Verstek waarde verstellings suksesvol gestoor.

en: Delete
af_ZA: Verwyder

en: Delete User
af_ZA: Verwyder gebruiker

en: Delete all conditions
af_ZA: Verwyder all voorwaardes

en: Delete all incomplete answers that correspond to a token for which a completed answers is already recorded
af_ZA: Verwyder alle onvolledige antwoorde wat ooreenstem met 'n teken wat ooreenstem met antwoorde wat reeds gestoor is

en: Delete all notifications
af_ZA: Verwyder alle kennisgewings

en: Delete checked items!
af_ZA: Verwyder gemerkte items!

en: Delete current question group
af_ZA: Verwyder hierdie vraag groep

en: Delete label set
af_ZA: Verwyder etiket stel

en: Delete marked responses
af_ZA: Verwyder gemerkte antwoorde

en: Delete responses
af_ZA: Skrap reaksies

en: Delete survey
af_ZA: Verwyder opname

en: Delete the selected entries
af_ZA: Verwyder gebruiker

en: Delete this entry
af_ZA: Verwyder die inskrywing

en: Delete this response
af_ZA: Verwyder hierdie respons

en: Delete this user
af_ZA: Verwyder die gebruiker

en: Deleting User
af_ZA: Verwyder gebruiker

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
af_ZA: Verwydering van die groep, sal ook die vrae en antwoorde uitvee. Wil jy steeds voortgaan?

en: Demo mode only: Uploading files is disabled in this system.
af_ZA: Slegs Demo modus: Oplaai van lêers word gesper deur die stelsel.

en: Demo mode: Uploading templates is disabled.
af_ZA: Demo modus: Oplaai van template word gesper.

en: Description of the survey
af_ZA: Beskrywing van die opname

en: Description:
af_ZA: Beskrywing:

en: Detailed Error
af_ZA: Gedetaileerde foute

en: Detailed admin notification
af_ZA: Detail admin kennisgewing

en: Detailed admin notification subject:
af_ZA: Detail Admin bevestigings onderwerp:

en: Detailed email notification with response data is sent to:
af_ZA: Volledige E-pos kennisgewing met antwoord data word gestuur na:

en: Determine whether a variable is considered to be empty
af_ZA: Stel vas of 'n veranderlike leeg is

en: Did Not Save
af_ZA: Opname is nie gestoor nie

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
af_ZA: Gids `%s` bestaan reeds - kies 'n ander naame

en: Disable only
af_ZA: Sper alleen

en: Disable the next button until time limit expires
af_ZA: Deaktiveer die volgende knoppie tot tydsbeperking verstryk het

en: Disable the prev button until the time limit expires
af_ZA: Deaktiveer die vorige knoppie tot die tydsbeperking verstryk het

en: Disabled
af_ZA: Gedeaktiveer

en: Display
af_ZA: Vertoon

en: Display a 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
af_ZA: Vertoon 'n 'tydsbeperkingwaarskuwing' wanneer hierdie sekondes afgetel is (sal nie vertoon nie indien blanko gelaat word)

en: Display columns
af_ZA: Vertoon kolomme

en: Display dropdown boxes
af_ZA: Vertoon aftreklys-hokkie

en: Display min and max value under the slider
af_ZA: Vertoon min en maks waarde onder die skuifliniaal

en: Display rows
af_ZA: Vertoon rye

en: Display slider min and max value
af_ZA: Vertoon skuifliniaal min en maks waarde

en: Display the 'time limit expiry message' for this many seconds before performing the 'time limit action' (defaults to 1 second if left blank)
af_ZA: Vertoon 'tydsbeperking verstryk boodskap' vir die aantal sekondes voordat die 'tydsbeperking aksie' (verstek van 1 sekond indien leeg gelaat)

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
af_ZA: Vertoon die 2de 'tydsbeperking waarskuwing' wanneer aftelling hierdie sekondes bereik (sal nie vertoon indien blanko)

en: Display:
af_ZA: Vertoon:

en: Do you really want to delete all marked responses?
af_ZA: Wil jy regtig al die gemerkte antwoorde verwyder?

en: Do you really want to delete this label set?
af_ZA: Is jy seker jy wil die etiket stel verwyder?

en: Do you really want to delete this response?
af_ZA: Wil jy regtig die antwoord verwyder?

en: Do you want to delete this user?
af_ZA: Wil jy hierdie gebruiker verwyder?

en: Don't import if label set already exists:
af_ZA: Moenie oplaai as etiket stel reeds bestaan:

en: Done. Test your survey using the %s icon.
af_ZA: Afgehandel. Toets jou opname deur die %s ikoon te gebruik.

en: Dot (.)
af_ZA: Punt (.)

en: Double-click or drag-and-drop items in the left list to move them to the right - your highest ranking item should be on the top right, moving through to your lowest ranking item.
af_ZA: Dubbelklik of trek items van die linkerkant na die regterkant. Plaas die item wat jy as die beste beskou heel bo en die ander in voorkeurorde ondertoe.

en: Download all files in this response as a zip file
af_ZA: Laai al die lêers in die antwoord af as 'n zip lêer

en: Download marked files
af_ZA: Laai gemerkte lêers af

en: Download the data and the syntax file.
af_ZA: Laai data en sintaksislêer af.

en: Drag and drop the pin to the desired location. You may also right click on the map to move the pin.
af_ZA: Trek en los die pennetjie op die verlangde plek. Jy kan ook regsklik op die pennetjie om dit te skuif.

en: Dropdown prefix/suffix
af_ZA: Neerlaat voorvoegsel/agtervoegsel

en: Dropdown separator
af_ZA: Neerlaat afskorting

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
af_ZA: Duplikaat kodes, sal nie bygewerk word nie

en: Duplicate records removed
af_ZA: Duplikaat rekords verwyder

en: Duplicates are determined by:
af_ZA: Duplikate word bepaal op:

en: Dutch
af_ZA: Nederlands

en: ERROR MESSAGE
af_ZA: FOUTBOODSKAP

en: EUC-JP Japanese
af_ZA: EUC-JP Japannees

en: EUC-KR Korean
af_ZA: EUC-KR Koreaans

en: Earlier than:
af_ZA: Vroeër as:

en: Edit
af_ZA: Redigeer

en: Edit Group
af_ZA: Redigeer groep

en: Edit answer options
af_ZA: Redigeer antwoordopsies

en: Edit answer options for this question
af_ZA: Redigeer antwoord opsies vir die vraag

en: Edit condition
af_ZA: Redigeer voorwaardes

en: Edit current question group
af_ZA: Redigeer hierdie vraag groep

en: Edit default answer values
af_ZA: Redigeer verstek antwoord waardes

en: Edit email templates
af_ZA: Redigeer E-pos template

en: Edit label set
af_ZA: Redigeer etiket stel

en: Edit label sets
af_ZA: Redigeer etiket stelle

en: Edit permissions
af_ZA: Redigeer regte

en: Edit question
af_ZA: Redigeer vraag

en: Edit quota
af_ZA: Redigeer kwota

en: Edit response URL
af_ZA: Redigeer respons URL

en: Edit subquestions
af_ZA: Redigeer subvraag

en: Edit subquestions for this question
af_ZA: Redigeer subvrae vir die vraag

en: Edit survey permissions
af_ZA: Redigeer opname regte

en: Edit survey permissions for group %s
af_ZA: Redigeer opname regte vir groep %s

en: Edit survey permissions for user %s
af_ZA: Redigeer opname regte vir gebruiker %s

en: Edit survey settings
af_ZA: Redigeer opname verstellings

en: Edit this entry
af_ZA: Redigeer die inskrywing

en: Edit this response
af_ZA: Redigeer hierdie respons

en: Edit this token
af_ZA: Redigeer die teken

en: Edit this user
af_ZA: Redigeer hierdie gebruiker

en: Editing
af_ZA: Redigering

en: Editing %s
af_ZA: Redigeer %s

en: Editing response (ID %s)
af_ZA: Redigeer respons (ID %s)

en: Editing user
af_ZA: Redigeer gebruiker

en: Editing user group (Owner: %s)
af_ZA: Redigeer gebruiker groep (Eeienaar: %s)

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
af_ZA: Jy was vir te lank onaktief, of koekies is gedeaktiveer vir jou blaaier, of daar was probleme met jou verbinding.

en: Email
af_ZA: E-pos

en: Email address
af_ZA: E-posadres

en: Email address is not valid.
af_ZA: E-posadres is ongeldig.

en: Email address of the survey administrator
af_ZA: E-posadres van die opname administrateur

en: Email batch size:
af_ZA: E-pos bondelgrootte:

en: Email from the token
af_ZA: E-pos van die teken

en: Email method:
af_ZA: E-pos metode:

en: Email settings
af_ZA: E-pos opstelling

en: Email status
af_ZA: E-pos status

en: Email templates
af_ZA: E-pos template

en: Email templates successfully saved.
af_ZA: E-pos template suksesvol gestoor.

en: Email to %s failed. Error Message:
af_ZA: E-pos aan %s onsuksesvol. Fout boodskap:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) delayed: Token is not yet valid.
af_ZA: E-pos aan {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) vertraag: Teken is nog nie geldig.

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) skipped: Token is not valid anymore.
af_ZA: E-pos aan {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) oorgeslaan: Teken is nie meer geldig.

en: Email to {NAME} ({EMAIL}) failed.
af_ZA: E-pos aan {NAME} ({EMAIL}) onsuksesvol.

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
af_ZA: E-pos nie gestuur, demo-modus is aktief.

en: Email:
af_ZA: E-pos:

en: Encryption type:
af_ZA: Enkripsie metodiek:

en: End URL:
af_ZA: Eind URL:

en: End message:
af_ZA: Eindboodskap:

en: English
af_ZA: Engels

en: Ensure a minimum number of possible answers (0=No limit)
af_ZA: Verseker 'n minimum aantal moontlike antwoorde (0=Onbeperk)

en: Enter a header text for the first scale
af_ZA: Verskaf 'n opskrif vir die eerste skaal

en: Enter a header text for the second scale
af_ZA: Verskaf 'n opskrif vir die tweede skaal

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
af_ZA: Verskaf 'n naam en wagwoord vir die opname en klik stoor hieronder.

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
af_ZA: Verskaf jou besonderhede onder en 'n E-pos met skakel om deel te neem, sal so gou moontlik gestuur word.

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
af_ZA: Sleutel gasheernaam en poort in, bv.:imap.gmail.com:995

en: Equals sum value
af_ZA: Gelyk aan somwaarde

en: Equals:
af_ZA: Gelyk aan:

en: Equation
af_ZA: Vergelyking

en: Error
af_ZA: Fout

en: Error Files List
af_ZA: Foute lêer lys

en: Error saving results
af_ZA: Fout tydens stoor van resultate

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
af_ZA: Fout: 'ander' is 'n gereserveerde sleutelwoord.

en: Error: There are no answer options for this question and/or they don't exist in this language.
af_ZA: Fout: Daar is nie antwoordopsies vir die vraag en/of bestaan nie in hierdie taal nie.

en: Error: There are no answers defined for this question.
af_ZA: Fout: Daar is nie antwoorde opgestel vir die vraag.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
af_ZA: Fout: Jy gebruik duplikaat antwoord kodes.

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
af_ZA: Fout: Duplikaat etiket kodes.

en: Error: You are trying to use duplicate subquestion codes.
af_ZA: Fout: Duplikaat subvraag kodes.

en: Error: You have to enter a group title for each language.
af_ZA: Fout: Jy moet 'n groep titel vir elke taal verskaf.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
af_ZA: Fout: Jy moet 'n naam verskaf vir die etiket stel.

en: Estonian
af_ZA: Esties

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
af_ZA: Alles lyk reg. Gaan voort met volgende stap.

en: Example data
af_ZA: Voorbeeld data

en: Exclude answers?
af_ZA: Sluit antwoorde uit?

en: Exclude quotas?
af_ZA: Sluit kwotas uit?

en: Exclude record IDs?
af_ZA: Sluit rekord IDs uit?

en: Exclusive option
af_ZA: Eksklusiewe opsie

en: Existing LID: %s
af_ZA: Bestaande LID: %s

en: Exit and clear survey
af_ZA: Gaan uit en vee antwoorde uit

en: Expired
af_ZA: Verval

en: Expiry date/time:
af_ZA: Verstrykdatum/tyd:

en: Exponential expression
af_ZA: Eksponensiële uitdrukking

en: Export
af_ZA: Uitlaai

en: Export VV file
af_ZA: Laai VV lêer uit

en: Export a VV survey file
af_ZA: Laai 'n VV opname lêer uit

en: Export data
af_ZA: Laai data uit

en: Export multiple label sets
af_ZA: Uitlaai van meervoudige etiket stelle

en: Export results
af_ZA: Uitlaai van resultate

en: Export selected label sets
af_ZA: Laai geselekteerde etiket stel uit

en: Export survey
af_ZA: Laai opname uit

en: Export syntax
af_ZA: Laai sintaksis uit

en: Export this label set
af_ZA: Laai hierdie etiket stel uit

en: Export this question group
af_ZA: Laai die vraag groep uit

en: Export tokens
af_ZA: Laai tekens uit

en: Extended
af_ZA: Uitgebreid

en: Failed
af_ZA: Fout

en: Failed to add user
af_ZA: Kon nie gebruiker byvoeg

en: Failed to add user.
af_ZA: Gebruiker onsuksesvol bygevoeg.

en: Failed to create token entries
af_ZA: Teken inskrywings nie suksesvol geskep!

en: Failed to delete answer
af_ZA: Antwoord nie verwyder

en: Failed to open the uploaded file!
af_ZA: Kon nie opgelaaide lêer oopmaak nie!

en: Failed to update answers
af_ZA: Faal met bywerk van antwoorde

en: Failed to update survey permissions!
af_ZA: Bywerking van opname regte onsuksesvol!

en: Fax to:
af_ZA: Faks aan:

en: Female
af_ZA: Vroulik

en: Field description
af_ZA: Veld beskrywing

en: File
af_ZA: Lêer

en: File %s deleted
af_ZA: Lêer %s uitgevee

en: File metadata
af_ZA: Lêer metadata

en: File upload
af_ZA: Lêer oplaai

en: File upload succeeded.
af_ZA: Lêer oplaai suksesvol.

en: Filter HTML for XSS:
af_ZA: Filtreer HTML vir XSS:

en: Filter blank email addresses:
af_ZA: Filtreer blanko E-posadresse:

en: Filter duplicate records:
af_ZA: Filtreer duplikaat rekords

en: Filtered from statistics script
af_ZA: Filtreer vanaf statistiek skript

en: Finalize response submission
af_ZA: Finaliseer antwoord indiening

en: Find first occurrence of a string
af_ZA: Vind eerste voorkoms van 'n string

en: Find highest value
af_ZA: Vind grootste waarde

en: Find lowest value
af_ZA: Vind kleinste waarde

en: Find position of first occurrence of a case-insensitive string
af_ZA: Vind posisie van die eerste voorkoms van 'n kas sensitiewe string

en: Find position of first occurrence of a string
af_ZA: Vind posisie van die eerste voorkoms van 'n string

en: Find whether the type of a variable is string
af_ZA: Stel vas of die veranderlike 'n karakterstring is

en: Finds whether a value is not a number
af_ZA: Stel vas of die waarde nie numeries is

en: Finds whether a variable is NULL
af_ZA: Stel vas of die veranderlike NULL is

en: Finds whether a variable is a number or a numeric string
af_ZA: Stel vas of die veranderlike 'n getal of numeriese string is

en: Finds whether the type of a variable is float
af_ZA: Stel vas of die veranderlike 'n drywende punt is

en: Finnish
af_ZA: Fins

en: First name
af_ZA: Eerste naam

en: First name from token
af_ZA: Eerste naam vanaf teken

en: Follow the following link to update it
af_ZA: Volg die skakel om by te werk

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
af_ZA: Vir gemaklike oopmaak in MS Excel, verander die agtervoegsel na 'tab' (keepkarakter) of 'txt'

en: Forbidden Extension
af_ZA: Agtervoegsel nie toegelaat

en: Force HTTPS:
af_ZA: Forseer HTTPS:

en: Format
af_ZA: Formaat

en: Format a GMT date/time
af_ZA: Formatteer 'n GMT datum/tyd

en: Format a local date/time
af_ZA: Formatteer a lokale datum/tyd

en: Format a local time/date as integer
af_ZA: Formatteer 'n plaaslike tyd/datum as heelgetal

en: Format a number with grouped thousands
af_ZA: Formatteer 'n getal in groepe van 1000

en: Format:
af_ZA: Formaat:

en: Format: %s
af_ZA: Formaat: %s

en: French
af_ZA: Frans

en: Full
af_ZA: Volledig

en: Full name
af_ZA: Volle naam

en: GB2312 Simplified Chinese
af_ZA: GB2312 Vereenvoudigde Sjinees

en: GEOSTD8 Georgian
af_ZA: GEOSTD8 Georgiaans

en: Galician
af_ZA: Gallies

en: Gender
af_ZA: Geslag

en: General
af_ZA: Algemeen

en: General filters
af_ZA: Algemene filters

en: General settings
af_ZA: Algemene verstellings

en: Generate a random integer
af_ZA: Genereer 'n lukraak heelgetal

en: Generate tokens
af_ZA: Genereer tekens

en: German
af_ZA: Duits

en: Get UNIX timestamp for a date (each of the 6 arguments are optional)
af_ZA: Kry UNIX tydstempel vir 'n datum (elk van die 6 parameters is opsionele)

en: Get string length
af_ZA: Bepaal string lengte

en: Get the default location using the user's IP address?
af_ZA: Kry die verstek plek aan die hand van die deelnermer se IP adres?

en: Get the integer value of a variable
af_ZA: Kry die heelgetal waarde van 'n veranderlike

en: Get value of pi
af_ZA: Kry waarde van pi

en: Global settings
af_ZA: Oorhoofse opstelling

en: Global settings were saved.
af_ZA: Oorhoofse verstellings is gestoor.

en: Go to question
af_ZA: Gaan na vraag

en: Go to question group
af_ZA: Gaan na vraag groep

en: Go to survey
af_ZA: Gaan na opname

en: Google Maps
af_ZA: Google Kaarte

en: Google Maps API key:
af_ZA: Google Kaarte API Sleutel:

en: Greater than
af_ZA: Groter as

en: Greater than (Strings)
af_ZA: Groter as (Stringe)

en: Greater than or equal to
af_ZA: Groter of gelyk aan

en: Greater than or equal to (Strings)
af_ZA: Groter of gelyk aan (Stringe)

en: Greater than:
af_ZA: Groter as:

en: Greek
af_ZA: Grieks

en: Group
af_ZA: Groep

en: Group 1: The first lot of questions
af_ZA: Groep 1: Die eerste aantal vrae

en: Group by Group
af_ZA: Groep vir groep

en: Group could not be deleted
af_ZA: Groep kon nie verywder word nie

en: Group description
af_ZA: Groep beskrywing

en: Group member can only see own group:
af_ZA: Groeplid kan slegs eie groep sien:

en: Group of checkboxes
af_ZA: Groep merkblokkies

en: Group time
af_ZA: Groeptyd

en: HP West European
af_ZA: HP Wes Europees

en: Header for first scale
af_ZA: Opskrif vir eerste skaal

en: Header for second scale
af_ZA: Opskrif vir die tweede skaal

en: Heading
af_ZA: Opskrif

en: Hebrew
af_ZA: Hebreeus

en: Hello %s,
af_ZA: Dagsê %s

en: Help about this question
af_ZA: Help m.b.t. die vraag

en: Help:
af_ZA: Hulp:

en: Hide advanced settings
af_ZA: Verberg gevorderde verstellings

en: Hide both
af_ZA: Verberg beide

en: Hide both (Forced by the system administrator)
af_ZA: Verberg beide (Afgedwing deur stelsel administrateur)

en: Hide the tip that is normally shown with a question
af_ZA: Verberg die wenk wat normaalweg vertoon word saam met die vraag

en: Hide this question at any time. This is useful for including data using answer prefilling.
af_ZA: Verberg die vraag. Dis handig waar data ingesluit word met antwoord vooraf invulling.

en: Hide tip
af_ZA: Verberg wenk

en: How many rows to display
af_ZA: Aantal rye vertoon

en: Huge Free Text
af_ZA: Baie groot vrye teks

en: Hungarian
af_ZA: Hongaars

en: IP Addresses will be logged
af_ZA: IP adresse word vasgelê

en: IP Info DB API Key:
af_ZA: IP Info DB API Sleutel:

en: IP address
af_ZA: IP adres

en: IP as default location
af_ZA: IP as verstek pleknaam

en: ISO 8859-7 Greek
af_ZA: ISO 8859-7 Grieks

en: ISO 8859-8 Hebrew
af_ZA: ISO 8859-8 Hebreeus

en: Icelandic
af_ZA: Yslands

en: Identifier
af_ZA: Identifikasie

en: Identifier:
af_ZA: Identifikasie:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
af_ZA: Indien foute vertoon, mag jy dit nodig vind om die skript herhaaldelik uit te voer.

en: If necessary the database will be updated.
af_ZA: Indien nodig, sal die databasis bygewerk word.

en: If one of the subquestions is marked then for each marked subquestion this value is added as assessment.
af_ZA: Indien een van die volgende subvrae gemerk is, dan word hierdie waarde bygevoeg by evaluering van elke gemerkte subvraag.

en: If the link does not work and you turn on HTTPS, LimeSurvey will break and you won't be able to access it.
af_ZA: Indien die skakel nie werk nie en jy steeds voortgaan om HTTPS aan te skakel, sal LimeSurvey ophou werk en jy sal uitgesluit wees.

en: If the participant marks all options, uncheck all and check the option set in the "Exclusive option" setting
af_ZA: Indien deelnemer alle opsies merk, ontmerk almal en merk die opsie gestel in die "Eksklusiewe opsie" verstelling

en: If tokens are used, the public may register for this survey
af_ZA: Indien tekens gebruik word, kan die publiek registreer vir die opname

en: If you delete this table tokens will no longer be required to access this survey.
af_ZA: Indien jy die tabel uitvee, sal tekens nie meer vereis word om toegang te verkry nie.

en: If you do not want to participate in this survey and don't want to receive any more invitations please click the following link:
    {OPTOUTURL}
af_ZA: Indien jy NIE aan die opname wil deelneem nie en ook nie verdere uitnodigings wil ontvang nie, klik op die skakel:
    {OPTOUTURL}

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
af_ZA: Indien jy 'n E-posadres verskaf sal 'n E-pos met instruksies aan jou gestuur word.

en: If you have any questions regarding this mail please do not hesitate to contact the site administrator at %s. Thank you!
af_ZA: Indien jy vrae het m.b.t. die E-pos, tree in verbinding met stelsel administrateur by %s. Dankie.

en: If you have been issued a token, please enter it in the box below and click continue.
af_ZA: Indien jy 'n teken gekry het, sleutel dit asseblief in, in die blokkie onder en klik op gaan voort.

en: If you switch email mode, you'll have to review your email templates to fit the new format
af_ZA: Indien jy E-pos modus aanskakel, hersien E-pos template en pas aan vir die nuwe formaat.

en: If you turn on the -Anonymized responses- option and create a tokens table, LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
af_ZA: Indien die -Anonieme antwoorde- opsie aangeskakel is en teken tabel geskep word, sal LimeSurvey voltooide tekens merk met 'n 'J' i.p.v. 'n datum/tyd.

en: If you used an identifying token to access this survey, please rest assured that this token will not be stored together with your responses. It is managed in a separate database and will only be updated to indicate whether you did (or did not) complete this survey. There is no way of matching identification tokens with survey responses.
af_ZA: As jy 'n identifiserende kode gebruik om toegang tot hierdie meningsopname te kry, wees asseblief verseker dat dié toegangskode nie saam met jou antwoorde gestoor word nie. Dit word deur 'n aparte databasis bestuur en sal slegs bygewerk word om aan te dui of jy die meningsopname voltooi het (of nie). Daar is geen manier waarop toeganskodes met antwoorde verbind kan word nie.

en: If you wish, you may upload %s more file(s); else you may return back to survey.
af_ZA: Indien jy verkies, kan nog %s lêer(s) opgelaai word; anders keer terug na opname.

en: Import
af_ZA: Intrek

en: Import Label Set
af_ZA: Laai etiket stel op

en: Import VV file
af_ZA: Laai VV lêer op

en: Import a VV response data file
af_ZA: Laai 'n VV respons data lêer op

en: Import a VV survey file
af_ZA: Laai 'n VV opname lêer in

en: Import as not finalized answers?
af_ZA: Laai op as ongefinaliseerde antwoord?

en: Import label set(s)
af_ZA: Laai etiket stel(le) op

en: Import of label set(s) is completed.
af_ZA: Oplaai van etiketstel(le) is afgehandel.

en: Import old tokens
af_ZA: Laai ou tekens op

en: Import question group
af_ZA: Laai vraag groep op

en: Import responses from a deactivated survey table
af_ZA: Laai antwoorde in van 'n gedeaktiveerde opname tabel

en: Import survey
af_ZA: Laai opname op

en: Import survey resources
af_ZA: Oplaai opname bronne

en: Important instructions
af_ZA: Oplaai instruksies

en: Imported Files List
af_ZA: Opgelaaide lêer lys

en: Inactive
af_ZA: Onaktief

en: Include:
af_ZA: Ingesluit:

en: Incomplete only
af_ZA: Slegs onvolledig

en: Incomplete responses
af_ZA: Onvolledige response

en: Incomplete responses only
af_ZA: Slegs onvoltooide response

en: Incorrect permissions in your %s folder.
af_ZA: Foutiewe regte in die %s vakkie.

en: Incorrect username and/or password!
af_ZA: Verkeerde gebruikernaam en/of wagwoord!

en: Increase
af_ZA: Toename

en: Indonesian
af_ZA: Indonesies

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
af_ZA: Aanvanklike Superadmin kan nie verwyder word nie!

en: Inline HTML editor
af_ZA: Inlyn HTML redigeerder

en: Input
af_ZA: Invoer

en: Insert a page break before this question in printable view by setting this to Yes.
af_ZA: Ja vir die invoeg van 'n nuwe bladsy voor die vraag in die drukstuk.

en: Insert page break in printable view
af_ZA: Voeg 'n nuwe bladsy in in die drukstuk

en: Inserts HTML line breaks before all newlines in a string
af_ZA: Voeg HTML nuwe lyne in voor al die nuwelyne in 'n string

en: Instructions for the impatient
af_ZA: Kitsinstruksies

en: Integer only
af_ZA: Slegs heelgetal

en: Interview time
af_ZA: Opname tydsduur

en: Invalid group number for this survey:
af_ZA: Ongeldige groep nommer vir die opname:

en: Invitation
af_ZA: Uitnodiging

en: Invitation email
af_ZA: Uitnodigings E-pos

en: Invitation email subject:
af_ZA: Uitnodiging E-pos onderwerp:

en: Invitation email:
af_ZA: Uitnodigings E-pos:

en: Invitation sent date
af_ZA: Uitnodiging gestuur op datum

en: Invitation sent to:
af_ZA: Uitnodiging gestuur aan:

en: Invitation sent?
af_ZA: Uitnodiging gestuur?

en: Invitation status:
af_ZA: Uitnodiging status:

en: Invitation to participate in a survey
af_ZA: Uitnodiging om deel te neem aan opname

en: Invited
af_ZA: Uitgenooi

en: Irish
af_ZA: Iers

en: Is the participant required to give a comment to the uploaded file?
af_ZA: Is die deelnemer verplig om kommentaar van die oplaai lêer te verskaf?

en: Is the participant required to give a title to the uploaded file?
af_ZA: Is die deelnemer verplig om die naam van die oplaai lêer te verskaf?

en: It is presented group by group.
af_ZA: Word vertoon in groepe.

en: It is presented on one single page.
af_ZA: Word vertoon op een bladsy.

en: It is presented question by question.
af_ZA: Word aangebied een vraag op 'n slag.

en: It uses cookies for access control.
af_ZA: Koekies word gebruik vir toegangsbeheer.

en: It will also delete any resources/files that have been uploaded for this survey.
af_ZA: Bronne/lêers wat opgelaai is vir die opname, gaan ook verwyder word.

en: Italian
af_ZA: Italiaans

en: Iterate survey
af_ZA: Herhaal opname

en: Japanese
af_ZA: Japanees

en: Join array elements with a string
af_ZA: Verbind skikkingselemente met 'n karakterstring

en: KOI8-R Relcom Russian
af_ZA: KOI8-R Relcom Russies

en: KOI8-U Ukrainian
af_ZA: KOI8-U Oekraïens

en: Korean
af_ZA: Koreaans

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
af_ZA: LDAP is afgeskakel of geen LDAP navraag opgestel.

en: Label
af_ZA: Etiket

en: Label %s
af_ZA: Etiket %s

en: Label for 'Other:' option
af_ZA: Etiket vir 'Ander:' opsie

en: Label set browser
af_ZA: Etiketstel blaaier

en: Label set import summary
af_ZA: Etiket stel oplaai opsomming

en: Label set was not imported because the same label set already exists.
af_ZA: Etiketstel is nie opgelaai nie wat die stel bestaan reeds.

en: Label sets
af_ZA: Etiket stelle

en: Label:
af_ZA: Etiket:

en: Labels
af_ZA: Etikette

en: Language
af_ZA: Taal

en: Language Switch
af_ZA: Taal skakelaar

en: Language code
af_ZA: Taalkode

en: Languages
af_ZA: Tale

en: Languages:
af_ZA: Tale:

en: Last name
af_ZA: Van

en: Last name from token
af_ZA: Van (Last name) vanaf teken

en: Last page
af_ZA: Laaste bladsy

en: Later than:
af_ZA: Later as:

en: Latvian
af_ZA: Lets

en: Less than
af_ZA: Kleiner as

en: Less than (Strings)
af_ZA: Kleiner as (Stringe)

en: Less than or equal to
af_ZA: Kleiner of gelyk aan

en: Less than or equal to (Strings)
af_ZA: Kleiner of gelyk aan (Stringe)

en: Less than:
af_ZA: Kleiner as:

en: LimeSurvey online manual
af_ZA: LimeSurvey aanlyn handleiding

en: Limit
af_ZA: Limiet

en: Limit the number of possible answers
af_ZA: Beperk die aantal moontlike antwoorde

en: Limit time to answer question (in seconds)
af_ZA: Beperk tyd (sekondes) vir antwoorde

en: List
af_ZA: Lys

en: List (Dropdown)
af_ZA: Lys (aftreklys)

en: List (Radio)
af_ZA: Lys (radio)

en: List survey publicly:
af_ZA: Lys opname vir publiek:

en: List with comment
af_ZA: Lys met kommentaar

en: Lithuanian
af_ZA: Litous

en: Loading translations
af_ZA: Laai vertalings

en: Loading...
af_ZA: Laai...

en: Location
af_ZA: Plek

en: Logic
af_ZA: Logika

en: Logic File for Survey #
af_ZA: Logika Lêer vir Opname #

en: Logout
af_ZA: Afteken

en: Logout successful.
af_ZA: Jy is afgeteken.

en: Long Free Text
af_ZA: Lang vrye teks

en: Mac Central European
af_ZA: Mac Sentraal Europees

en: Mac West European
af_ZA: Mac Wes Europees

en: Macedonian
af_ZA: Masedonies

en: Mail to all Members
af_ZA: E-pos aan alle lede

en: Main Admin Screen
af_ZA: Hoof adminskerm

en: Make a comment on your choice here:
af_ZA: Lewer hier kommentaar op jou keuse:

en: Make a string lowercase
af_ZA: Skakel 'n string om na klein letters

en: Make a string uppercase
af_ZA: Skakel 'n string om na hoofletters

en: Make the 'Other:' comment field mandatory when the 'Other:' option is active
af_ZA: Maak die 'Ander:' kommentaar veld verpligtend wanneer die 'Ander:' opsie aktief is

en: Malay
af_ZA: Maleis

en: Male
af_ZA: Manlik

en: Maltese
af_ZA: Maltees

en: Mandatory Question
af_ZA: Verpligte antwoord

en: Mandatory fields:
af_ZA: Verpligte velde:

en: Mandatory:
af_ZA: Verpligtend:

en: Map height
af_ZA: Kaarthoogte

en: Map width
af_ZA: Kaartwydte

en: Map zoom level
af_ZA: Kaart vergroting

en: Mask questions
af_ZA: Maskeer vrae

en: Max number of files
af_ZA: Maks aantal lêers

en: Maximum
af_ZA: Maksimum

en: Maximum answers
af_ZA: Maksimum antwoorde

en: Maximum characters
af_ZA: Maksimum karakters

en: Maximum characters allowed
af_ZA: Maksimum karakters toegelaat

en: Maximum file size allowed (in KB)
af_ZA: Maksimim grootte van die oplaai lêer (in KB)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
af_ZA: Maksimum aantal lêers wat die deelnemer kan oplaai vir die vraag

en: Maximum sum value
af_ZA: Maksimum somwaarde

en: Maximum sum value of multiple numeric input
af_ZA: Maksimum somwaarde van meervoudige numeriese invoere

en: Maximum value
af_ZA: Maksimum waarde

en: Maximum value for array(mult-flexible) question type
af_ZA: Maks waarde van skikking(multi-buigbare) vraag tipe

en: Maximum value of the numeric input
af_ZA: Maksimum waarde van die numeriese invoer

en: May
af_ZA: Mei

en: Maybe you don't have permission.
af_ZA: Dalk het jy nie regte nie?

en: Message
af_ZA: Boodskap

en: Message:
af_ZA: Boodskap:

en: Min number of files
af_ZA: Min aantal lêers

en: Minimum answers
af_ZA: Mimimum antwoorde

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
af_ZA: Minimum aantal lêers wat die deelnemer moet oplaai vir die vraag

en: Minimum sum value
af_ZA: Mimimum somwaarde

en: Minimum value
af_ZA: Mimimum waarde

en: Minimum value for array(multi-flexible) question type
af_ZA: Min waarde van skikking(multi-buigbare) vraag tipe

en: Minimum value of the numeric input
af_ZA: Mimimum waarde van die numeriese invoer

en: Month
af_ZA: Maand

en: Move on without warning
af_ZA: Gaan voort sonder waarskuwing

en: Moving user templates to new location at %s...
af_ZA: Skuif gebruiker template na 'n nuwe plek in %s...

en: Multiple Numerical Input
af_ZA: Meervoudige numeriese invoer

en: Multiple Short Text
af_ZA: Multiple short text

en: Multiple choice
af_ZA: Meervoudige keuse

en: Multiple choice questions
af_ZA: Meervoudige keuse vrae

en: Multiple choice with comments
af_ZA: Meervoudige keuse met kommentaar

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
af_ZA: Meervoudige numeriese invoere se somtotaal moet gelyk hieraan wees

en: Name
af_ZA: Naam

en: Name [ID]
af_ZA: Naam [ID]

en: Name of the survey
af_ZA: Titel van die opname

en: Name of the survey administrator
af_ZA: Naam van die opname administrateur

en: Name:
af_ZA: Naam:

en: Navigation delay (seconds):
af_ZA: Navigasie vertraging (sekondes):

en: New answer option
af_ZA: Nuwe antwoord opsie

en: New files were successfully installed.
af_ZA: Nuwe lêers suksesvol geinstalleer.

en: New files will be downloaded and installed.
af_ZA: Nuwe lêers sal afgelaai en geinstalleer word.

en: New question group was saved.
af_ZA: Nuwe vraag groep gestoor.

en: New quota
af_ZA: Nuwe kwota

en: New survey title:
af_ZA: Nuwe opname titel/opskrif:

en: Next
af_ZA: Volgende

en: No
af_ZA: Nee

en: No (Forced by the system administrator)
af_ZA: Nee (Afgedwing deur stelsel administrateur)

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
af_ZA: Geen GID (groep) is verskaf. Kan nie vraag oplaai nie

en: No HTML editor
af_ZA: Geen HTML redigeerder

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
af_ZA: Geen SID (Opname) is verskaf nie. Kan nie vraag oplaai nie.

en: No Username selected.
af_ZA: Geen gebruikernaam geselekteer.

en: No answer
af_ZA: Geen antwoord

en: No available surveys
af_ZA: Geen beskikbare opnames

en: No conditions could be copied (due to duplicates)
af_ZA: Geen voorwaarde kon gekopieer word nie (duplikate)

en: No invitation code is needed to complete the survey.
af_ZA: Geen uitnodigingskode is nodig om die opname te voltooi nie.

en: No matching group
af_ZA: Geen bypassende groep

en: No matching question
af_ZA: Geen bypassende vraag

en: No matching survey
af_ZA: Geen bypassende opname

en: No notifications found
af_ZA: Geen kennisgewing gevind nie

en: No of surveys
af_ZA: Aantal opnames

en: No question index will be shown with this format.
af_ZA: Vraagindeks sal nie vertoon word nie.

en: No quotas have been set for this survey
af_ZA: Geen kwotas opgestel vir die opname

en: No reminder(s) sent
af_ZA: Geen aanmaning(s) gestuur

en: No replacement variable available for this field
af_ZA: Geen vervangingswaarde veranderlike vir die veld

en: No, thanks.
af_ZA: Nee dankie.

en: Nominal
af_ZA: Nominaal

en: None
af_ZA: Geen

en: Norwegian (Bokmal)
af_ZA: Noorweegs (Bokmal)

en: Norwegian (Nynorsk)
af_ZA: Noorweegs (Nynorsk)

en: Not Selected
af_ZA: Nie geselekteer

en: Not completed
af_ZA: Nie volledig nie

en: Not completed or Not displayed
af_ZA: Nie vertoon of nie beantwoord

en: Not displayed
af_ZA: Nie vertoon

en: Not enough values for calculation
af_ZA: Nie genoeg waardes vir berekening

en: Not equal to
af_ZA: Nie gelyk aan

en: Not found
af_ZA: Onopgespoor

en: Not imported label sets
af_ZA: Geen opgelaaide etiket stelle

en: Not invited
af_ZA: Nie uitgenooi

en: Not relevant for this question type
af_ZA: Nie relevant vir hierdie vraagtipe nie

en: Not started
af_ZA: Nie aangesit

en: Note that this assessment section will only show if assessment rules have been set and assessment mode is activated.
af_ZA: Let daarop dat die assessering afdeling slegs sal vertoon indien reëls opgestel is en assesseringsmodus aktief is.

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
af_ZA: Let wel: Indien jy voortgaan kan die data NIE weer herwin word nie.

en: Note: Because you are updating from a stable to an unstable version or vice versa a change log might not be available or incomplete.
af_ZA: Let op: Aangesien jy 'n bywerking van 'n stabiele na onstabiele weergawe doen (of vice versa), kan die veranderingslog onbeskikbaar of onvolledig wees.

en: Note: Demo mode is activated. Marked (*) settings can't be changed.
af_ZA: Let wel: Demo modus is geaktiveer. Gemerkte (*) verstellings kan nie verander word nie.

en: Note: If you deactivated this survey in error, it is possible to restore this data easily if you do not make any changes to the survey structure. See the LimeSurvey documentation for further details
af_ZA: Let wel: Indien jy per abuis die opname gedeaktiveer het, is dit moontlik om data te herstel mits geen veranderinge aangebring is aan die opname struktuur nie. Sien die LimeSurvey se handleiding vir detail.

en: Note: If you turn on the -Anonymized responses- option for this survey then LimeSurvey will mark participants who complete the survey only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
af_ZA: Let wel: Indien -Anonieme antwoorde- aangeskakel is vir die meningsopname, sal LimeSurvey die deelnemers wat die meningsopname voltooi het slegs met 'Y' ('J') (i.p.v. datum/tyd) merk om die anonimiteit van deelnemers te verseker.

en: Nothing to translate on this page
af_ZA: Niks om te vertaal op die bladsy

en: Notification & data management
af_ZA: Kennisgewing & databestuur

en: Notifications
af_ZA: Kennisgewings

en: Null values are ignored in calculations
af_ZA: Nul waardes is geïgnoreer in berekenings

en: Number greater than
af_ZA: Getal groter as

en: Number less than
af_ZA: Getal kleiner as

en: Number of attribute fields to add:
af_ZA: Aantal attribute velde om by te voeg:

en: Number of cases
af_ZA: Aantal gevalle

en: Number of files greater than
af_ZA: Getalle lêers groter as

en: Number of files less than
af_ZA: Getal lêers kleiner as

en: Number of records in this query:
af_ZA: Aantal rekords in die navraag:

en: Numbers only
af_ZA: Slegs syfers

en: Numbers only for 'Other'
af_ZA: Slegs syfers vir 'Ander'

en: Numerical Input
af_ZA: Numeriese invoer

en: OK
af_ZA: Goed

en: OR
af_ZA: OF

en: Oct
af_ZA: Okt

en: Off
af_ZA: Af

en: Off (Forced by the system administrator)
af_ZA: Af (Afgedwing deur stelsel administrateur)

en: On
af_ZA: Op

en: On (Forced by the system administrator)
af_ZA: Aan (Afgedwing deur stelsels administrateur

en: On errors
af_ZA: Tydens foute

en: On requesting the update information from limesurvey.org there has been an error:
af_ZA: Tydens aanvraag van opgradering inligting vanaf limesurvey.org het die fout voorgekom:

en: Once a survey is activated you can no longer:
af_ZA: Indien 'n opname geaktiveer is, kan jy nie meer:

en: One or more file have either exceeded the filesize/are not in the right format or the minimum number of required files have not been uploaded. You cannot proceed until these have been completed
af_ZA: Een of meer lêer het toelaatbare grootte oorskry of nie in die regte formaat of die minimum aantal lêers is nie opgelaai nie. Jy kan nie voortgaan nie, maak reg

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
af_ZA: Een of meer verpligte vrae is nie beantwoord. Gaan terug en voltooi verpligte vrae.

en: One or more questions have not been answered in a valid manner. You cannot proceed until these answers are valid.
af_ZA: Een of meer vrae wag nog vir 'n geldige antwoord. Gaan voort nadat vraag beantwoord is.

en: One or more uploaded files are not in proper format/size. You cannot proceed until these files are valid.
af_ZA: Een of meer opgelaaide lêers is nie regte formaat/grootte. Jy kan nie voortgaan nie.

en: Online Manual
af_ZA: Online manual

en: Only answer this if the following conditions are met:
af_ZA: Beantwoord slegs indien aan die volgende voldoen word:

en: Only answer this question if the following conditions are met:
af_ZA: Beantwoord slegs die vraag indien die volgende waar is:

en: Only numbers may be entered in this field.
af_ZA: Slegs getalle kan in hierdie veld ingevul word.

en: Oops, There was an error deleting the file
af_ZA: Oeps, fout het voorgekom met uitvee van lêer

en: Open the syntax file in SPSS in Unicode mode.
af_ZA: Maak sintaksislêer oop in SPSS in Unicode-modus

en: Option 'Other':
af_ZA: Opsie 'Ander':

en: Optional Question
af_ZA: Opsionele vraag

en: Optional fields:
af_ZA: Opsionele velde:

en: Ordinal
af_ZA: Ordinaal

en: Other
af_ZA: Ander

en: Other comment
af_ZA: Ander kommentaar

en: Other:
af_ZA: Ander:

en: Output options
af_ZA: Outset opsies

en: Overall assessment score
af_ZA: Oorhoofse assessering telling

en: Owner
af_ZA: Eienaar

en: Pad a string to a certain length with another string
af_ZA: Stop 'n string op tot 'n sekere lengte met 'n ander string

en: Partial
af_ZA: Gedeeltelik

en: Partial (saved) responses
af_ZA: Gedeeltelik (gestoorde) antwoorde

en: Participants can save partially finished surveys
af_ZA: Deelnemers kan gedeeltelik voltooide opnames stoor.

en: Password
af_ZA: Wagwoord

en: Password:
af_ZA: Wagwoord:

en: Percentage
af_ZA: Persentasie

en: Percentage of total:
af_ZA: Persentasie van totaal:

en: Permission
af_ZA: Regte

en: Permission to activate/deactivate a survey
af_ZA: Regte om opname te aktiveer/deaktiveer

en: Permission to create(data entry)/view/update/delete/import/export responses
af_ZA: Regte om te skep(data invoer)/kyk/opdateer/verwyder/intrek/uitlaai van antwoorde

en: Permission to create/update/delete/import/export token entries
af_ZA: Regte vir skep/bywerk/verwyder/intrek/uitlaai van teken inskrywings

en: Permission to create/view/update/delete assessments rules for a survey
af_ZA: Regte om te skep/kyk/opdateer/verwyder evaluerings reëls vir opname

en: Permission to create/view/update/delete quota rules for a survey
af_ZA: Regte om te skep/kyk/opdateer/verwyder kwota reëls vir opname

en: Permission to create/view/update/delete/import/export the questions, groups, answers & conditions of a survey
af_ZA: Regte om te skep/kyk/bywerk/verwyder/intrek/uitlaai van vrae, groepe, antwoorde & voorwaardes van 'n opname

en: Permission to delete a survey
af_ZA: Regte om opname te verwyder

en: Permission to modify survey security settings
af_ZA: Regte om opname sekuriteit verstellings te verander

en: Permission to view & update the translations using the quick-translation feature
af_ZA: Regte vir kyk & bywerk van vertalings aan die hand van snelvertalings funksie

en: Permission to view statistics
af_ZA: Regte om statistiek te vertoon

en: Persian
af_ZA: Persies

en: Place questions into a specified randomization group, all questions included in the specified group will appear in a random order
af_ZA: Voeg vraag in lukraak groep, all vrae sal in lukraak volgeorde vertoon

en: Please check any problems above and then proceed to the final step.
af_ZA: Kyk vir enige foute hierbo en gaan dan voort na die laaste stap.

en: Please check at least one item.
af_ZA: Kies ten minste een item.

en: Please check the directory permissions.
af_ZA: Ondersoek regte op die gids.

en: Please choose
af_ZA: Maak 'n keuse

en: Please choose *all* that apply:
af_ZA: Kies *almal* wat van toepassing is:

en: Please choose *only one* of the following:
af_ZA: Kies asseblief *slegs een* van die volgende:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
af_ZA: Kies almal wat pas en lewer kommentaar:

en: Please choose the appropriate response for each item:
af_ZA: Kies die toepaslike antwoord vir elke item:

en: Please choose the label sets you want to export:
af_ZA: Kies die etiket stel wat jy will uitlaai:

en: Please choose...
af_ZA: Kies een...

en: Please confirm the token by answering the security question below and click continue.
af_ZA: Bevestig die teken asseblief deur die sekuritetsvraag te beantwoord en klik gaan voort.

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
af_ZA: Kontak %s ( %s ) vir verdere hulp.

en: Please enter a date:
af_ZA: Verskaf 'n datum:

en: Please enter your comment here
af_ZA: Lewer kommentaar hier

en: Please explain something in detail:
af_ZA: Verduidelik asseblief meer volledig:

en: Please fax your completed survey to:
af_ZA: Faks asseblief jou voltooide opname aan:

en: Please number each box in order of preference from 1 to
af_ZA: Nommer elke blokkie in volgorde van voorkeur, begin by 1 tot

en: Please select a file to import!
af_ZA: Kies 'n lêer om in te trek!

en: Please select a language:
af_ZA: Kies 'n voorkeurtaal:

en: Please select a user first
af_ZA: Kies eers 'n gebruiker

en: Please select a user group first
af_ZA: Kies eers 'n groep

en: Please select at least one file for deletion
af_ZA: Kies ten minste een van die lêers vir verwydering

en: Please select at least one file for download
af_ZA: Kies ten minste een van die lêers vir uitlaai

en: Please select at least one item
af_ZA: Kies asseblief ten minste een item

en: Please submit by %s
af_ZA: Dien in by %s

en: Please upload %s more file(s).
af_ZA: Laai asseblief nog %s lêer(s).

en: Please verify the following information before continuing with the database upgrade:
af_ZA: Verifieer die volgende voordat jy aangaan met die databasis opgradering:

en: Please write your answer here:
af_ZA: Skryf jou antwoord hier:

en: Please write your answer(s) here:
af_ZA: Skryf jou antwoord(e) hier:

en: Polish
af_ZA: Pools

en: Popup HTML editor
af_ZA: Opspring HTML redigeerder

en: Portuguese
af_ZA: Portugees

en: Portuguese (Brazilian)
af_ZA: Portugees (Brasiliaans)

en: Predefined
af_ZA: Vooraf opgestelde

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
af_ZA: Voorvoegsel|Agtervoegsel vir neerlaat lyste

en: Present answer options in reverse order
af_ZA: Vertoon antwoorde opsies in tru volgorde

en: Present as text input boxes instead of dropdown lists
af_ZA: Vertoon as teksinvoer blokke i.p.v. neerlaat lyste

en: Presentation
af_ZA: Aanbieding

en: Presentation & navigation
af_ZA: Aanbieding & navigasie

en: Preview question
af_ZA: Voorskou van vraag

en: Preview question group
af_ZA: Voorskou van vraaggroep

en: Preview:
af_ZA: Voorskou:

en: Previous
af_ZA: Vorige

en: Previous questions
af_ZA: Vorige vraag

en: Previous session is set to be finished.
af_ZA: Vorige sessie is voltooi.

en: Print your answers.
af_ZA: Vertoon my antwoorde.

en: Prior to 16
af_ZA: Voor 16

en: Publication & access control
af_ZA: Publikasie & toegangsbeheer

en: Q1 and Q3 calculated using %s
af_ZA: Q1 en Q3 bereken op %s

en: Question
af_ZA: Vraag

en: Question Type:
af_ZA: Vraagtipe:

en: Question attributes
af_ZA: Vraag attribute

en: Question attributes:
af_ZA: Vraag attribute:

en: Question by Question
af_ZA: Vraag vir vraag

en: Question code:
af_ZA: Vraag kode:

en: Question codes were successfully regenerated.
af_ZA: Vraagkodes is suksesvol hergenereer.

en: Question could not be created.
af_ZA: Vraag kon nie geskep word nie.

en: Question could not be updated
af_ZA: Vraag kon nie bygewerk word nie

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
af_ZA: Vraag kon nie bygewerk word nie. Daar bestaan voorwaardes in ander vrae wat na hierdie een verwys. Jy moet eers hierdie voorwaardes verwyder voordat jy die vraag se tipe kan verander.

en: Question group
af_ZA: Vraaggroep

en: Question group import is complete.
af_ZA: Intrek van vraag groep afhgehandel.

en: Question group import summary
af_ZA: Vraag groep oplaai opsomming

en: Question group successfully saved.
af_ZA: Vraaggroep suksesvol gestoor.

en: Question group:
af_ZA: Vraag groep:

en: Question groups
af_ZA: Vraag groepe

en: Question import is complete.
af_ZA: Vraagoplaai is afgehandel.

en: Question import summary
af_ZA: Vraag oplaai opsomming

en: Question in language %s could not be created.
af_ZA: Vraag in taal %s kon nie geskep word nie.

en: Question index
af_ZA: Vraagindeks

en: Question time
af_ZA: Vraagtyd

en: Question was successfully added.
af_ZA: Vraag is suksesvol bygevoeg.

en: Question was successfully deleted.
af_ZA: Vraag is suksesvol verwyder.

en: Question was successfully saved.
af_ZA: Vraag is suksesvol gestoor.

en: Question:
af_ZA: Vraag:

en: Questions
af_ZA: Vrae

en: Quick CSV report
af_ZA: Kits CSV verslag

en: Quick add...
af_ZA: Blits byvoeg...

en: Quick statistics
af_ZA: Kits statistiek

en: Quick translation
af_ZA: Kits-vertaling

en: Quick-add answers
af_ZA: Kitsbyvoeg van antwoorde

en: Quick-translation
af_ZA: Kitsvertaling

en: Quota action
af_ZA: Kwota aksie

en: Quota name
af_ZA: Kwota naam

en: Quotas
af_ZA: Kwotas

en: Quote meta characters
af_ZA: Sit aanhaling om meta karakters

en: Randomization group name
af_ZA: Lukraak groepnaam

en: Rank %s
af_ZA: Rangorde %s

en: Ranking
af_ZA: Rangvolgorde

en: Record Deleted
af_ZA: Rekord verwyder

en: Records displayed:
af_ZA: Rekords vertoon:

en: Records imported
af_ZA: Rekords opgelaai

en: Referrer URL
af_ZA: Verwysende URL

en: Referrer URL will be saved.
af_ZA: Verwysende skakel (URL) word vasgelê.

en: Registration
af_ZA: Registrasie

en: Registration email
af_ZA: Registrasie E-pos

en: Regular expression
af_ZA: Gewone uitdrukking

en: Relevance equation:
af_ZA: Relevansie vergelyking:

en: Relevance:
af_ZA: Relevansie:

en: Reload URL
af_ZA: Herlaai skakel (URL)

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
af_ZA: Herlaai die opname deur op die skakel te klik (of kopieer en plak in blaaier)

en: Reloading screen. Please wait.
af_ZA: Skerm word verfris. Wag asseblief.

en: Remaining
af_ZA: Oorblywende

en: Reminder
af_ZA: Aanmaning

en: Reminder Email:
af_ZA: Aanmaning E-pos:

en: Reminder count
af_ZA: Aanmaning aantal

en: Reminder count:
af_ZA: Aantal aanmanings:

en: Reminder email
af_ZA: Aanmanings E-pos

en: Reminder email subject:
af_ZA: Aanmanings E-pos onderwerp:

en: Reminder sent to:
af_ZA: Aanmaning gestuur aan:

en: Reminder sent?
af_ZA: Aanmaning gestuur?

en: Reminder status:
af_ZA: Anamning status:

en: Reminder to participate in a survey
af_ZA: Aanmaning om deel te neem aan opname

en: Reminder(s) sent
af_ZA: Anamaning(s) gestuur

en: Remove
af_ZA: Verwyder

en: Renumber the new record.
af_ZA: Hernommer die nuwe rekord.

en: Repeat a string
af_ZA: Herhaal selfde string

en: Repeating headings in array questions every X subquestions:
af_ZA: Herhaal opskrifte in skikkingsvrae elke X subvrae:

en: Replace
af_ZA: Vervang

en: Replace all occurrences of the search string with the replacement string
af_ZA: Vervang alle voorkomste van 'n string met 'n vervangende string

en: Replace the existing record.
af_ZA: Vervang die bestaande rekord.

en: Replaces the label of the 'Other:' answer option with a custom text
af_ZA: Vervang die etiket van die 'Ander:' antwoord opsie met 'n pasmaak beskrywing

en: Report and skip the new record.
af_ZA: Rapporteer en spring oor die nuwe rekord.

en: Required
af_ZA: Verlang

en: Reset
af_ZA: Stel terug

en: Reset all your tokens to the 'not used' state
af_ZA: Herstel all die tekens tot status 'ongebruik'

en: Reset answers and token completed state
af_ZA: Herstel antwoorde en teken voltooid status

en: Reset conditions
af_ZA: Herstel voorwaardes

en: Reset the completed answers to the incomplete state
af_ZA: Herstel die voltooide antwoorde na status onvoltooid

en: Resources
af_ZA: Bronne

en: Resources Import Summary
af_ZA: Bronne oplaai opsomming

en: Response ID
af_ZA: Antwoord ID

en: Response filters
af_ZA: Respons filters

en: Response submission for survey {SURVEYNAME}
af_ZA: Respons instuur vir opname {SURVEYNAME}

en: Response submission for survey {SURVEYNAME} with results
af_ZA: Respons instuur vir opname {SURVEYNAME} met resultate

en: Response summary
af_ZA: Respons opsomming

en: Responses
af_ZA: Antwoorde

en: Responses & statistics
af_ZA: Antwoorde & statistiek

en: Responses containing
af_ZA: Response bevat

en: Responses will be date stamped.
af_ZA: Antwoorde sal die datumstempel dra.

en: Responses will have the IP address logged
af_ZA: Antwoorde sal die IP adres saamdra.

en: Responses will have their referring URL logged.
af_ZA: Antwoorde sal die verwysende URL saamdra.

en: Responses will not be date stamped.
af_ZA: Antwoorde sal nie die datumstempel dra.

en: Responses will not have the IP address logged.
af_ZA: Antwoorde sal nie die IP adres saamdra nie.

en: Responses will not have their referring URL logged.
af_ZA: Antwoorde sal nie die verwysings URL saamdra nie.

en: Restore
af_ZA: Herstel:

en: Restore options
af_ZA: Herstel opsies

en: Restrict input to integer values
af_ZA: Beperk invoer tot heelgetalle (integer)

en: Result
af_ZA: Resultaat

en: Results
af_ZA: Resultate

en: Resume later
af_ZA: Hervat later

en: Return a formatted string
af_ZA: Lewer 'n geformatteerde string

en: Return comma-separated list of values
af_ZA: Gee 'n komma-geskeide lys van waardes weer

en: Return current UNIX timestamp
af_ZA: Kry huidige UNIX tydstempel

en: Return part of a string
af_ZA: Kry 'n gedeelte van 'n string

en: Return to label set administration
af_ZA: Gaan terug na etiket stel administrasie

en: Return to survey
af_ZA: Gaan terug na opname

en: Return to survey administration
af_ZA: Gaan terug na opname administrasie

en: Returns true(1) if it is a valid date in gregorian calendar
af_ZA: Is waar(1) indien dit 'n geldige datum in die Gregoriaanse kalender is

en: Reverse a string
af_ZA: Tru 'n string

en: Reverse answer order
af_ZA: Omkeer van vraag volgorde

en: Romanian
af_ZA: Romeens

en: Round fractions down
af_ZA: Rond fraksies af

en: Round fractions up
af_ZA: Rond fraksies op

en: Rounds a number to an optional precision
af_ZA: Rond 'n getal na opsionele presiesie

en: Rows
af_ZA: Rye

en: Russian
af_ZA: Russies

en: SMTP debug mode:
af_ZA: SMTP ontfout modus:

en: SMTP debug output:
af_ZA: SMTP ontfout resultaat:

en: SMTP host:
af_ZA: SMTP gasheer:

en: SMTP password:
af_ZA: SMTP wagwoord:

en: SMTP username:
af_ZA: SMTP gebruikernaam:

en: SPSS export scale type
af_ZA: Skaaltipe vir uitlaai na SPSS

en: SPSS version:
af_ZA: SPSS-weergawe:

en: SQL CODE THAT FAILED
af_ZA: SQL KODE WAT WEIER

en: Same
af_ZA: Onveranderd

en: Save
af_ZA: Stoor

en: Save Now
af_ZA: Stoor nou

en: Save both of them on the R working directory (use getwd() and setwd() on the R command window to get and set it)
af_ZA: Stoor beide op die R lêergids (gebruik getwd() en setwd() die R in opdrag venster)

en: Save changes
af_ZA: Stoor veranderings

en: Save city
af_ZA: Stoor stad/dorp

en: Save country
af_ZA: Stoor land

en: Save for further completion by survey user
af_ZA: Stoor vir latere voltooiing deur opname gebruiker

en: Save postal code
af_ZA: Bêre poskode

en: Save question group
af_ZA: Stoor vraag groep

en: Save referrer URL?
af_ZA: Veilige verwyser URL?

en: Save settings
af_ZA: Stoor verstellings

en: Save state
af_ZA: Stoor staat

en: Save this, then create another:
af_ZA: Stoor, skep dan nog 'n:

en: Save timings?
af_ZA: Stoor tydsmetings?

en: Saved Survey Details
af_ZA: Gestoorde opname detail

en: Scale
af_ZA: Skaal

en: Scale 1
af_ZA: Skaal 1

en: Scale 2
af_ZA: Skaal 2

en: Scope
af_ZA: Bestek

en: Screen:
af_ZA: Skerm:

en: Search
af_ZA: Soek

en: Security
af_ZA: Sekuriteit

en: Security question:
af_ZA: Sekuriteitsvraag:

en: Select file
af_ZA: Kies lêer

en: Select survey to copy:
af_ZA: Kies opname wat gekopieer moet word:

en: Select template ZIP file:
af_ZA: Selekteer templaat ZIP lêer:

en: Select the LDAP query you want to run:
af_ZA: Selekteer die LDAP navraag wat moet loop:

en: Selected response(s)...
af_ZA: Gekose reaksie(s)...

en: Semicolon
af_ZA: Kommapunt

en: Send
af_ZA: Stuur

en: Send Invitations
af_ZA: Stuur uitnodiging

en: Send Reminders
af_ZA: Stuur aanmanings

en: Send basic admin notification email to:
af_ZA: Stuur basiese kennisgewing per E-pos aan:

en: Send detailed admin notification email to:
af_ZA: Stuur volledige admin kennisgewing per E-pos aan:

en: Send email invitation
af_ZA: Stuur E-pos uitnodiging

en: Send email invitations
af_ZA: Stuur E-pos uitnodiging

en: Send email reminder
af_ZA: Stuur E-pos aanmaning

en: Send me a copy:
af_ZA: Stuur my 'n kopie:

en: Send reminder to token ID(s):
af_ZA: Stuur aanmaning na teken ID(s):

en: Sending invitations...
af_ZA: Stuur uitnodigings...

en: Separator used:
af_ZA: Afskorting gebruik:

en: Server name & port:
af_ZA: Bedienernaam & poort:

en: Server time:
af_ZA: Bedienertyd:

en: Server type:
af_ZA: Bedienertipe:

en: Set Survey Rights
af_ZA: Stel opname se regte

en: Set a specific SPSS export scale type for this question
af_ZA: Stel 'n spesifieke skaaltipe vir die vraag vir uitlaai na SPSS

en: Set name:
af_ZA: Stel naam:

en: Set survey permissions
af_ZA: Stel opname regte

en: Set template permissions for this user
af_ZA: Stel templaat regte vir die gebruiker

en: Set token length to:
af_ZA: Stel teken lengte op:

en: Set user permissions
af_ZA: Stel gebruiker regte

en: Shift-JIS Japanese
af_ZA: Shift-JIS Japannees

en: Short Free Text
af_ZA: Kort vrye teks

en: Should we proceed with the delete?
af_ZA: Voortgaan met verwyder?

en: Show
af_ZA: Vertoon

en: Show 'no answer' option for non-mandatory questions:
af_ZA: Vertoon 'geen antwoord' opsie vir nie-verpligte vrae:

en: Show PHPInfo
af_ZA: Vertoon PHPInfo

en: Show advanced settings
af_ZA: Vertoon gevorderde verstellings

en: Show both
af_ZA: Vertoon beide

en: Show both (Forced by the system administrator)
af_ZA: Vertoon beide (Afgedwing deur stelsel administrateur)

en: Show comment
af_ZA: Vertoon kommentaar

en: Show conditions for this question
af_ZA: Vertoon voorwaardes vir die vraag

en: Show grand total
af_ZA: Vertoon groottotaal

en: Show grand total for either columns or rows
af_ZA: Vertoon groottotaal vir kolomme of rye

en: Show group description only
af_ZA: Vertoon slegs groep beskrywing

en: Show group description only (Forced by the system administrator)
af_ZA: Vertoon slegs groep beskrywing (Afgedwing deur stelsel administrateur)

en: Show group name only
af_ZA: Vertoon slegs groepnaam

en: Show group name only (Forced by the system administrator)
af_ZA: Vertoon slegs groepnaam (Afgedwing deur stelsel administrateur)

en: Show in public statistics
af_ZA: Vertoon op die publieke statistiek

en: Show last..
af_ZA: Wys laaste...

en: Show next..
af_ZA: Wys volgende...

en: Show next...
af_ZA: Wys volgende...

en: Show previous..
af_ZA: Vertoon vorige...

en: Show previous...
af_ZA: Wys vorige...

en: Show question code only
af_ZA: Vertoon slegs vraagkode

en: Show question code only (Forced by the system administrator)
af_ZA: Vertoon slegs vraagkode  (Afgedwing deur stelsel administrateur)

en: Show question number only
af_ZA: Vertoon slegs vraagnommer

en: Show question number only (Forced by the system administrator)
af_ZA: Vertoon slegs vraagnommer (Afgedwing deur stelsel administrateur)

en: Show start...
af_ZA: Vertoon begin...

en: Show statistics of this question in the public statistics page
af_ZA: Vertoon statistiek van die vraag op die publieke bladsy

en: Show title
af_ZA: Vertoon titel

en: Show totals for
af_ZA: Vertoon totale vir

en: Show totals for either rows, columns or both rows and columns
af_ZA: Vertoon totale vir slegs die rye of kolomme OF beide rye en kolomme

en: Sine
af_ZA: Sinus

en: Single checkbox
af_ZA: Enkel merkblokkie

en: Single choice questions
af_ZA: Enkelkeuse vrae

en: Sinhala
af_ZA: Singalees

en: Site name
af_ZA: Webwerf naam

en: Site name:
af_ZA: Webwerf naam:

en: Slider
af_ZA: Skuifliniaal

en: Slider accuracy
af_ZA: Skuifliniaal se akkuraatheid

en: Slider initial value
af_ZA: Skuifliniaal se aanvangswaarde

en: Slider left/right text separator
af_ZA: Skuifliniaal linker/regter beskrywing afskorting

en: Slider maximum value
af_ZA: Skuifliniaal se maksimum waarde

en: Slider minimum value
af_ZA: Skuifliniaal se minimum waarde

en: Slider starts at the middle position
af_ZA: Skuifliniaal begin by die middelpunt

en: Slovak
af_ZA: Slowaaks

en: Slovenian
af_ZA: Sloweens

en: Some URL description
af_ZA: Sommer 'n URL beskrywing:

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
af_ZA: 'n Aantal kitsstappe om jou eerste opname te skep:

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
af_ZA: Jammer, daar bestaan nie ondersteunde vraag tipes vir die opname.

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
af_ZA: Jammer, jou antwoorde oorskry 'n kwota van die opname.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
af_ZA: Jammer, maar die LDAP module bestaan nie in jou PHP opstelling.

en: Sorry, no more files can be uploaded!
af_ZA: Ons maak verskoning, jy kan nie meer lêers oplaai nie!

en: Sorry, only %s extensions are allowed!
af_ZA: Jammer, slegs %s tipe is toegelaat!

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
af_ZA: Jammer, slegs %s lêers kan opgelaai word vir die vraag!

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
af_ZA: Jammer, die opgelaaide lêergrootte (%s) is groter as die toelaatbare %s KB.

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
af_ZA: Jammer, die lêer se soort/tipe (%s) nie toelaatbaar!

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
af_ZA: Jammer, die lêer is te groot. Beperk to grootte van %s KB.

en: Sort answers alphabetically
af_ZA: Sorteer antwoorde alfabeties

en: Sort the answer options alphabetically
af_ZA: Sorteer die antwoord opsies alfabeties

en: Spanish
af_ZA: Spaans

en: Spanish (Mexico)
af_ZA: Spaans (Meksiko)

en: Square root
af_ZA: Vierkantswortel

en: Standard deviation
af_ZA: Standaard afwyking

en: Start date/time:
af_ZA: Begindatum/tyd:

en: Start language
af_ZA: Aanvangstaal

en: Started but not yet completed
af_ZA: Begin maar nie voltooi

en: Starting from:
af_ZA: Beginnende by:

en: Statistics
af_ZA: Statistiek

en: Statistics URL
af_ZA: Statistiek URL

en: Step 1:
af_ZA: Stap 1:

en: Step 2:
af_ZA: Stap 2:

en: Step value
af_ZA: Stapwaarde

en: Store the city?
af_ZA: Stoor die stad/dorp?

en: Store the country?
af_ZA: Stoor die land?

en: Store the postal code?
af_ZA: Stoor die poskode?

en: Store the state?
af_ZA: Stoor staat?

en: Straight
af_ZA: Gewoon

en: Strip HTML and PHP tags from a string
af_ZA: Stroop HTML en PHP etikette van 'n string

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning and end of a string
af_ZA: Stroop witspasie (of ander karakters) van die begin en einde van 'n string

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning of a string
af_ZA: Stroop witspasies (of ander karakters) af van die begin van 'n string

en: Strip whitespace (or other characters) from the end of a string
af_ZA: Stroop witspasie (of enige ander karakter) aan die einde van string af

en: Subject:
af_ZA: Onderwerp:

en: Submission date
af_ZA: Indieningsdatum

en: Submit
af_ZA: Instuur

en: Submit Your Survey.
af_ZA: Stuur opname in.

en: Submit your answers
af_ZA: Stuur antwoorde in

en: Submit your survey.
af_ZA: Dien die opname in

en: Subquestions
af_ZA: Subvrae

en: Subquestions were successfully saved.
af_ZA: Subvrae is suksesvol gestoor.

en: Success
af_ZA: Suksesvol

en: Success!
af_ZA: Suksesvol!

en: Successfully created token entries
af_ZA: Teken inskrywings suksesvol geskep

en: Sum
af_ZA: Som

en: Support this project - Donate to
af_ZA: Support this project: Donate to

en: Survey
af_ZA: Opname

en: Survey Has Been Deactivated
af_ZA: Opname is gedeaktiveer

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s)
af_ZA: Opname ID %d gestoor in %s en bevat %d rekord(s)

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s) (%s)
af_ZA: Opname ID %d gestoor in %s met %d rekord(s) (%s)

en: Survey activation
af_ZA: Opname aktivering

en: Survey cannot be activated yet.
af_ZA: Opname kan nog nie geaktiveer word nie.

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
af_ZA: Opname kan nie geaktiveer word. Jy het nie nodige regte of daar is geen vrae in nie.

en: Survey content
af_ZA: Opname inhoud

en: Survey copy summary
af_ZA: Opname kopieer opsomming

en: Survey could not be created because it did not have a title
af_ZA: Opname kon nie geskep word nie, titel/opskrif ontbreek

en: Survey could not be updated
af_ZA: Opname kon nie bygewerk word nie

en: Survey deletion
af_ZA: Opname uitvee

en: Survey does not pass consistency check
af_ZA: Opname slaag nie integriteitstoets nie

en: Survey expiration date
af_ZA: Opname vervaldatum

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
af_ZA: Opname is geaktiveer. Resultaat table is suksesvol geskep.

en: Survey import summary
af_ZA: Opname oplaai opsomming

en: Survey name (ID)
af_ZA: Opname naam (ID)

en: Survey name (ID):
af_ZA: Opnamenaam (ID):

en: Survey permissions
af_ZA: Opname regte

en: Survey permissions for all users in this group were successfully updated.
af_ZA: Opname regte vir al die gebruikers in die groep is suksesvol bygewerk.

en: Survey permissions were successfully updated.
af_ZA: Opname regte is suksesvol bygewerk.

en: Survey preview only for administration users:
af_ZA: Opnamevoorskou slegs vir administratiewe gebruikers:

en: Survey quotas
af_ZA: Opname kwotas

en: Survey registration confirmation
af_ZA: Bevestiging van opname registrasie

en: Survey security
af_ZA: Opname sekuriteit

en: Survey settings
af_ZA: Opname verstellings

en: Survey settings were successfully saved.
af_ZA: Opname verstellings is suksesvol gestoor.

en: Survey structure
af_ZA: Opname struktuur

en: Survey title and description
af_ZA: Opname titel en beskrywing

en: Surveys
af_ZA: Opnames

en: Swedish
af_ZA: Sweeds

en: Switch to closed-access mode
af_ZA: Swaai om na geslote-toegang modus

en: System overview
af_ZA: Stelseloorsig

en: Table prefix
af_ZA: Tabel voorvoegsel

en: Take ownership
af_ZA: Neem eienaarskap

en: Tangent
af_ZA: Tangens

en: Template '%s' does already exist.
af_ZA: Templaat %s bestaan reeds.

en: Template '%s' was successfully deleted.
af_ZA: Templaat '%s' is suksevol verwyder.

en: Template Sample
af_ZA: Voorbeeld Templaat

en: Template permissions were updated successfully.
af_ZA: Templaat regte is suksesvol bygewerk.

en: Template:
af_ZA: Templaat:

en: Terminate survey
af_ZA: Beëindig opname

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
af_ZA: Toets of bediener SSL kan hanteer deur op die skakel te klik.

en: Text [Help] (Tip)
af_ZA: Teks [Hulp] (Wenk)

en: Text display
af_ZA: Teks vertoon

en: Text inputs
af_ZA: Teksinvoere

en: Text needs to be lowercase.
af_ZA: Teks moet kleinletters wees

en: Text needs to be uppercase.
af_ZA: Teks moet hoofletters wees

en: Text questions
af_ZA: Teks vraag

en: Thai
af_ZA: Thais

en: Thank you for completing this survey.
af_ZA: Dankie dat jy die opname voltooi het.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
af_ZA: Dankie vir die registrasie om deel te neem aan die opname.

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
af_ZA: Dankie, jy het die opname gestoor. Die volgende kan gebruik word om met die opname voort te gaan waar jy opgehou het. Maak 'n aantekening van die E-posadres vir verwysing - ons kan nie jou wagwoord vir jou opsoek nie.

en: Thank you!
af_ZA: Dankie!

en: The 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
af_ZA: Die 'tydsbeperking waarskuwing' sal sigbaar bly vir die aantal sekondes (sal nie verdwyn indien blanko gelaat word)

en: The 2nd 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
af_ZA: Die 2de 'tydsbeperking waarskuwing' sal sigbaar wees vir soveel sekondes (sal nie afskakel indien blanko gelaat word)

en: The 2nd message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
af_ZA: Die 2de boodskap wat vertoon as 'tydsbeperking waarskuwing' (verstek waarskuwing sal vertoon indien blanko gelaat word)

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is an easy procedure to quickly update to the latest version of LimeSurvey.
af_ZA: Die LimeSurvey Geriefsopgradering is 'n vereenvoudigde proses om vinnig die nuutste weergawe van LimeSurvey te laai.

en: The answer options will be distributed across the number of columns set here
af_ZA: Die antwoord opsies sal versprei word oor die aantal kolomme hier gespesifiseer

en: The answer to the security question is incorrect.
af_ZA: Die antwoord op die sekuriteitsvraag is foutief.

en: The database has been updated from version %s to version %s.
af_ZA: Die databasis is van weergawe %s na weergawe %s bygewerk.

en: The email address is not valid.
af_ZA: Die E-posadres is ongeldig.

en: The email address you have entered is already registered and the survey has been completed.
af_ZA: Die e-posadres wat jy verskaf het, is reeds geregistreer, en die opname is voltooid.

en: The email you used is not valid. Please try again.
af_ZA: Die E-posadres is nie geldig. Probeer weer.

en: The entry was assigned the following record id:
af_ZA: Die volgende rekord id is toegeken aan die inskrywing:

en: The following files will be modified or deleted but were already modified by someone else.
af_ZA: Die volgende lêers sal aangepas of verwyderword, maar is reeds deur iemand anders verander.

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
af_ZA: Die volgende ou opname antwoord tabelle bevat geen antwoorde en kan verwyder word:

en: The following old token list tables exist and may be deleted if no longer required:
af_ZA: Die volgende ou teken lyste tabelle kan verwyder word:

en: The following problems have been found:
af_ZA: Die volgende probleem het voorgekom:

en: The following steps will be done by this update:
af_ZA: Die volgende stappe volg in die opgradering:

en: The following surveys are available:
af_ZA: Die volgende opnames is beskikbaar:

en: The languages of the imported group file must at least include the base language of this survey.
af_ZA: Die tale van die groep lêer wat jy oplaai moet ten minste die basistaal van die opname bevat.

en: The languages of the imported question file must at least include the base language of this survey.
af_ZA: Die tale van die opgelaaide vraag lêer moet ten minste die basistaal van die opname insluit.

en: The maximum number of files has been uploaded. You may return back to survey.
af_ZA: Die maksimum aantal lêer(s) is opgelaai. Gaan voort met opname.

en: The message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
af_ZA: Boodskap wat vertoon word vir 'tydsbeperking waarskuwing' (verstekwaarde sal vertoon indien blanko gelaat)

en: The message to display when the time limit has expired (a default message will display if this setting is left blank)
af_ZA: Boodskap wat vertoon word nadat tydsbeperking verstryk het (verstek boodskap sal vertoon indien blanko gelaat word)

en: The minimum number of files has not been uploaded.
af_ZA: Die minimum aantal lêers is nog nie opgelaai nie.

en: The password will be generated and sent by email.
af_ZA: Die wagwoord sal gegenereer en via e-pos gestuur word.

en: The question could not be added. You must enter at least enter a question code.
af_ZA: Die vraag kon nie bygevoeg word. Jy moet ten minste 'n vraagkode invoer.

en: The question group was deleted.
af_ZA: Vraaggroep is verwyder.

en: The record of your survey responses does not contain any identifying information about you, unless a specific survey question explicitly asked for it.
af_ZA: Die rekord van jou antwoorde in hierdie meningsopname bevat geen identifiserende inligting oor jou nie, tensy 'n spesifieke vraag eksplisiet daarvoor vra.

en: The redundancy check looks for tables leftover after deactivating a survey. You can delete these if you no longer require them.
af_ZA: Die oortolligheids toets kyk vir oorblywende tabelle nadat opname gedeaktiveer is. Jy kan hierdie verwyder indien jy so verkies.

en: The responses table has been renamed to:
af_ZA: Die antwoord table is hernoem na:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
af_ZA: Die antwoorde in die opname is nie meer beskikbaar in LimeSurvey nie.

en: The sum of the multiple numeric inputs must be greater than this value
af_ZA: Die som van die meervoudige numeriese invoere moet meer wees as die waarde

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
af_ZA: Die opname kan nie geaktiveer word nie alvorens die foute nie reggestel is nie.

en: The survey you selected does not exist
af_ZA: Die opname wat jy kies bestaan nie

en: The text message that displays in the countdown timer during the countdown
af_ZA: Die volgende boodskap wat vertoon in die aftelling van tyd gedurende die aftelling

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
af_ZA: Die teken verskaf is of ongeldig, of reeds voorheen gebruik.

en: The token you have provided is not valid or has already been used.
af_ZA: Die teken wat jy verskaf het is nie geldig nie of is alreeds gebruik.

en: The token you provided doesn't match the one in your session.
af_ZA: Die teken wat jy verskaf het kom nie ooreen met die een van jou sessie.

en: The tokens table associated with this survey has been renamed to:
af_ZA: Die tekens tabel van hierdie opname is hernoem na:

en: The tokens table has now been removed and tokens are no longer required to access this survey.
af_ZA: Die tekens tabel is nou verwyder en tekens is nie meer 'n vereiste om toegang tot opname te verkry nie.

en: The update server is currently busy. This usually happens when the update files for a new version are being prepared.
af_ZA: Die opgradering bediener is tans besig. Dit gebeur gewoonlik wanneer die lêers in die proses van voorbereiding is.

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
af_ZA: Daar is %s weeskinder verstek vrae wat verwyder kan word.

en: There are %s orphaned question attributes.
af_ZA: Daar is %s weeskinder vrae attribute.

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
af_ZA: Daar is %s weeskinder kwotas wat verwyder kan word.

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
af_ZA: Daar is %s weeskinder kwota taal verstellings wat verwyder kan word.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
af_ZA: Daar is %s weeskinder kwota lede wat verwyder kan word.

en: There are no groups available.
af_ZA: Daar is geen groepe nie.

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
af_ZA: Daar is nie meer vrae oor nie. Druk die <Instuur> (submit) knoppie om die opname te beëindig.

en: There are no questions in this survey
af_ZA: Daar is geen vrae in die opname nie.

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
af_ZA: Daar is {EMAILCOUNT} e-posse wat wag om gestuur te word.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
af_ZA: Daar is {NUMBEROFQUESTIONS} vrae in die opname.

en: There is 1 question in this survey
af_ZA: Daar is 1 vraag in die opname

en: There is already a recorded answer for this token
af_ZA: Die teken reeds gebruik vir 'n opname

en: There is already an entry with that exact token in the table. The same token cannot be used in multiple entries.
af_ZA: Daar bestaan reeds 'n teken met dieselfde waarde. Duplikaat teken kan nie uitgereik word nie.

en: There is no matching survey.
af_ZA: Daar is nie 'n ooreenstemmende opname nie.

en: There was a problem deleting the template '%s'. Please check your directory/file permissions.
af_ZA: Fout het voorgekom tydens verwyder van templaat '%s'. Toets regte op gids/lêer.

en: There was a problem downloading the update file. Please try to restart the update process.
af_ZA: Foute het voorgekom tydens aflaai van die opgradering. Probeer weer van vooraf.

en: There was an error using the Google API.
af_ZA: Daar is fout met Google API.

en: There were no eligible emails to send. This will be because none satisfied the criteria of:
af_ZA: Daar is geen geskikte E-pos om te stuur. Geeneen voldoen aan vereistes gestel:

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
af_ZA: Hierdie ZIP argief bevat geen geldige bronlêers. Oplaai onsuksesvol.

en: This ZIP archive contains no valid template files. Import failed.
af_ZA: Hierdie ZIP argief bevat ongeldige templaat lêers. Oplaai onsuksesvol.

en: This archive contains a PDF file of the survey, the queXML file of the survey and a queXF banding XML file which can be used with queXF: http://quexf.sourceforge.net/ for processing scanned surveys.
af_ZA: Die argief bevat 'n PDF lêer van die opname, die queXML lêer en die opname en 'n banding XML lêer wat gebruik kan word met queXF:http://quexf.sourceforge.net/ vir verwerking van agfetaste (scandeer) opnames.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
af_ZA: Dit is nie 'n geldige ZIP lêer nie, Oplaai onsuksesvol.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
af_ZA: Hierdie lêertipe is nie vir oplaai toegelaat.

en: This group contains no questions.  You must add questions to this group before you can preview it
af_ZA: Hierdie groep bevat geen vrae nie. Voeg vrae by in die groep en doen dan 'n voorskou

en: This group description is fairly vacuous, but quite important.
af_ZA: Hierdie groep beskrywing is ietwat leeg, maar taamlik belangrik.

en: This group does not contain any question(s).
af_ZA: Hierdie groep bevat geen vrae.

en: This is a closed-access survey, so you must supply a valid token.  Please contact the administrator for assistance.
af_ZA: This is a closed-access survey, thus a valid token is required. Please contact the administrator for assistance.

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
af_ZA: Hierdie is 'n beheerde opname. Jy benodig 'n geldige teken om deel te neem.

en: This is a sample survey description. It could be quite long.
af_ZA: Hierdie is 'n voorbeeld opname beskrywing. Kan baie lank wees.

en: This is not a valid LimeSurvey survey structure XML file.
af_ZA: Hierdie is nie 'n geldige LimeSurvey opname struktuur XML lêer.

en: This is the survey end message.
af_ZA: Hierdie is die opname se eind boodskap.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
af_ZA: Hierdie naam was reeds gebruik vir die opname. Gebruik asseblief 'n unieke naam om te stoor.

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
af_ZA: Hierdie proses gaan die opname verwyder, tesame met alle groepe, vrae, antwoorde en voorwaardes.

en: This question does not have a question 'type' set.
af_ZA: Die vraag se 'tipe' is nog nie gespesifiseer nie.

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
af_ZA: Die vraag het 'n voorwaarde, maar die voorwaarde is afhanklik van 'n vraag wat eers later volg.

en: This question is always shown.
af_ZA: Hierdie vraag word altyd vertoon.

en: This question is mandatory
af_ZA: Die vraag is verpligtend

en: This question requires a second answer set but none is set.
af_ZA: Die vraag vereis 'n tweede antwoordstel, maar is nog nie opgestel nie.

en: This question requires answers, but none are set.
af_ZA: Die vraag vereis antwoorde, maar is nog nie opgestel nie.

en: This survey has an associated tokens table. If you delete this survey this tokens table will be deleted. We recommend that you export or backup these tokens before deleting this survey.
af_ZA: 'n Tekens tabel bestaan vir die opname wat ook verwyder gaan word saam met die opname. Laai antwoorde uit tesame met die tekens voor die opname verwyder word.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
af_ZA: Die opname is nog nie geaktiveer nie. Resultate kan nie bestudeer word nie.

en: This survey is active but expired.
af_ZA: Die opname is aktief, maar het verstryk.

en: This survey is active but has a start date.
af_ZA: Die opname is aktief, maar het 'n aanvangsdatum.

en: This survey is already active.
af_ZA: Hierdie meningsopname is reeds geaktiveer.

en: This survey is anonymous.
af_ZA: Deelnemer bly anoniem in die opname.

en: This survey is currently active.
af_ZA: Hierdie opname is aktief.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
af_ZA: Die opname is nog nie geaktiveer nie. Geen antwoorde sal gestoor word nie.

en: This survey is not active - no responses are available.
af_ZA: Die opname is nie geaktiveer nie - geen antwoorde is beskikbaar nie

en: This survey is not yet activated and so your participants won't be able to fill out the survey.
af_ZA: Die opname is nog nie geaktiveer nie, dus kan deelnemers dit nie voltooi nie.

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
af_ZA: Hierdie opname is nog nie geaktiveer nie. Jou antwoorde kan nie gestoor word nie

en: This survey is not yet started.
af_ZA: Hierdie opname het nog nie in aanvang geneem nie.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
af_ZA: Die opname is nou aktief en antwoorde sal opgneem word.

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
af_ZA: Die opname gebruik anonieme antwoorde, daarom kan jy nie jou vrae bywerk nie.

en: This variable name has already been used.
af_ZA: Die veranderlike naam bestaan reeds.

en: This will replace the existing text. Continue?
af_ZA: Vervang huidige teks/beskrywing. Voortgaan?

en: Time difference (in hours):
af_ZA: Tydsverskil in ure:

en: Time limit
af_ZA: Tydlimiet

en: Time limit action
af_ZA: Tydsbeperking aksie

en: Time limit countdown message
af_ZA: Tydsbeperking aftelling boodskap

en: Time limit disable next
af_ZA: Tydsbeperking deaktiveer volgende

en: Time limit disable prev
af_ZA: Tydsbeperking deaktiveer vorige

en: Time limit expiry message
af_ZA: Tydsbeperking verstryk boodskap

en: Time limit expiry message display time
af_ZA: Tydsbeperking verstryk boodskap vertoon tyd

en: Time limit message CSS style
af_ZA: Tydsbeperking boodskap CSS styl

en: Time limit timer CSS style
af_ZA: Tydsbeperking aftelling CSS styl

en: Time remaining
af_ZA: Oorblywende tyd

en: Time statistics
af_ZA: Tydstatistiek

en: Timer
af_ZA: Stophorlosie

en: Timings will be saved.
af_ZA: Tydsmeting sal vasgelê word.

en: Timings will not be saved.
af_ZA: Tydsmeting sal nie vasgelê word nie.

en: Title
af_ZA: Titel

en: To get to know more about queXML check this page:
af_ZA: Volg hierdie skakel om meer te wete te kom van queXML:

en: To remain anonymous please use a pseudonym as your username, also an email address is not required.
af_ZA: Om anoniem te bly gebruik 'n skuilnaam vir jou gebruiker naam. 'n E-posadres word nie vereis.

en: Token
af_ZA: Teken

en: Token ID
af_ZA: Teken ID

en: Token attribute descriptions were successfully updated.
af_ZA: Teken attribuut beskrywing is suksesvol bygewerk.

en: Token attribute: %s
af_ZA: Teken attribuut: %s

en: Token code for this participant
af_ZA: Teken kode vir die deelnemer

en: Token control
af_ZA: Teken beheer

en: Token fields
af_ZA: Teken velde

en: Token length
af_ZA: Teken lengte

en: Token mismatch
af_ZA: Tekens verskil

en: Tokens
af_ZA: Tekens

en: Tools
af_ZA: Gereedskap

en: Total
af_ZA: Totaal

en: Total Errors
af_ZA: Totale foute

en: Total Imported files
af_ZA: Totale opgelaaide lêers

en: Total invitations sent
af_ZA: Totale uitnodigings gestuur

en: Total number of files
af_ZA: Totale aantal lêers

en: Total numbers of sent reminders
af_ZA: Aantal aanmanings gestuur

en: Total opted out
af_ZA: Totale wat uitgeklim het uit opname

en: Total records in survey
af_ZA: Aantal vrae in opname

en: Total records in survey:
af_ZA: Totale rekords in opname:

en: Total size of files
af_ZA: Totale grootte van lêers

en: Total surveys completed
af_ZA: Totale opname voltooi

en: Total time
af_ZA: Totale tyd

en: Translate survey
af_ZA: Vertaal opname

en: Translate to
af_ZA: Vertaal na

en: Try again
af_ZA: Probeer weer

en: Try to submit again
af_ZA: Probeer weer instuur

en: Turkish
af_ZA: Turks

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
af_ZA: Verskaf die 'naam' wat jy gebruik het om die opname te stoor en verskaf wagwoord.

en: Type:
af_ZA: Tipe:

en: UJIS for Windows Japanese
af_ZA: UJIS vir Windows Japannees

en: URL
af_ZA: Skakel (URL)

en: URL description:
af_ZA: URL beskrywing:

en: URL of the survey
af_ZA: Skakel (URL) vir die opname

en: Un-quotes a quoted string
af_ZA: Verwyder aanhalingstekens van string

en: Unable to create directory `%s`.
af_ZA: Kon nie gids `%s` skep nie.

en: Uncertain
af_ZA: Onseker

en: Unchanged
af_ZA: Onveranderd

en: Unknown error
af_ZA: Onbekende fout

en: Update
af_ZA: Bywerk

en: Update complete!
af_ZA: Bywerking afgehandel!

en: Update condition
af_ZA: Werk voorwaarde by

en: Update scenario
af_ZA: Scenario bywerk

en: Update server busy
af_ZA: Opgradering bediener besig

en: Update token entry
af_ZA: Werk teken inskrywing by

en: Upload
af_ZA: Oplaai

en: Upload files
af_ZA: Laai lêer op

en: Upload your files
af_ZA: Laai 'n lêer op

en: Uploaded CSV file successfully
af_ZA: CSV lêer suksesvol opgelaai

en: Uploaded label set file needs to have an .lsl extension.
af_ZA: Etiketstel lêer vir oplaai moet 'n .lsl agtervoegsel bevat.

en: Uploading
af_ZA: Laai op

en: Uploading LDAP Query
af_ZA: Oplaai LDAP navraag

en: Uppercase the first character of each word in a string
af_ZA: Maak elke eerste letter van elke woord 'n hoofletter

en: Urdu
af_ZA: Oerdoe

en: Use accessible dropdown boxes instead of calendar popup
af_ZA: Gebruik toeganklike aftreklys-hokkie i.p.v. opspring kalender

en: Use checkbox layout
af_ZA: Gebruik merkblokkie uitleg

en: Use global settings
af_ZA: Gebruik oorhoofse verstellings

en: Use mapping service
af_ZA: Gebruik kaartdienste

en: Use same default value across languages:
af_ZA: Gebruik verstekwaarde vir alle tale:

en: Use settings below
af_ZA: Gebruik verstellings hieronder

en: Use slider layout
af_ZA: Gebruik skuifliniaal uitleg

en: Used/free space for file uploads
af_ZA: Besette/oop spasie vir lêer oplaai

en: User
af_ZA: Gebruiker

en: User added.
af_ZA: Gebruiker bygevoeg.

en: User control
af_ZA: Gebruiker beheer

en: User data
af_ZA: Gebruikerdata

en: User group successfully added!
af_ZA: Gebruikergroep suksesvol bygewerk!

en: User name:
af_ZA: Gebruikernaam:

en: User registration at '%s'
af_ZA: Gebruiker registrasie by '%s'

en: Username
af_ZA: Gebruikernaam

en: Username already exists.
af_ZA: Gebruikernaam bestaan reeds.

en: Users
af_ZA: Gebruikers

en: Uses left
af_ZA: Oorblywende gebruike

en: Uses left:
af_ZA: Gebruike oor:

en: Valid from
af_ZA: Geldig vanaf

en: Valid until
af_ZA: Geldig tot

en: Validate expressions
af_ZA: Valideer uitdrukkings

en: Validation:
af_ZA: Toetsing:

en: Version
af_ZA: Weergawe

en: Vietnamese
af_ZA: Viëtnamees

en: View Saved but not submitted Responses
af_ZA: Vertoon gestoorde maar nie ingestuurde response

en: View response ID %d
af_ZA: Vertoon antwoord ID %d

en: View response URL
af_ZA: Vertoon respons URL

en: View response details
af_ZA: Vertoon response detail

en: View statistics
af_ZA: Vertoon statistieke

en: View the statistics for this survey.
af_ZA: Vertoon die resultaat van die opname.

en: View/read
af_ZA: Vertoon/lees

en: Viewing response (ID %s)
af_ZA: Vertoon response (ID %s)

en: Visit our website!
af_ZA: Besoek ons webblad!

en: Warn and move on
af_ZA: Waarsku en gaan voort

en: Warning
af_ZA: Waarskuwing

en: Warning!
af_ZA: Waarskuwing!

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
af_ZA: Let wel: Jy gebruik steeds die verstek wagwoord ('password'). Verander die wagwoord en teken weer in asseblief.

en: Warnings
af_ZA: Waarskuwings

en: We are sorry but there was a system error and your file was not saved. An email has been dispatched to notify the survey administrator.
af_ZA: Ons maak verskoning, daar was 'n stelselprobleem en die lêer is nie gestoor nie. 'n E-pos is gestuur om die administrateur in kennis te stel.

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
af_ZA: Jammer, maar jy is nie toegelaat om opname te voltooi nie.

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
af_ZA: Jammer, maar jy is nie toegelaat om dit te doen.

en: We are sorry but your session has expired.
af_ZA: Jammer, jou sessie se tyd het verstryk.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
af_ZA: Ons beveel aan dat jy alle data in die opname uitlaai vanaf die hoof administrasie skerm.

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
af_ZA: Ons beveel aan dat voor jy voortgaan, jy die hele opname uitlaai vanaf die hoof administrasie skerm.

en: Welcome %s!
af_ZA: Welkom %s!

en: Welcome and end text
af_ZA: Welkom en einde teks

en: Welcome message:
af_ZA: Welkomboodskap:

en: Welcome to %s!
af_ZA: Welkom by %s

en: Welcome to this sample survey
af_ZA: Welkom by die voorbeeld opname

en: Welcome:
af_ZA: Welkom:

en: Welsh
af_ZA: Wallies

en: When an imported record matches an existing record ID:
af_ZA: Indien 'n ingelaaide rekord ooreenstem met 'n bestaande rekord ID:

en: Year
af_ZA: Jaar

en: Yes
af_ZA: Ja

en: Yes (Forced by the system administrator)
af_ZA: Ja (Afgedwing deur stelsel administrateur)

en: Yes - Delete Them!
af_ZA: Ja, verwyder!

en: Yes/No
af_ZA: Ja/nee

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
af_ZA: Jy gaan alle voorwaardes vir die opname se vrae verwyder

en: You are about to delete this survey
af_ZA: Jy is op die punt om 'n opname te verwyder

en: You are not a participant in this survey.
af_ZA: Jy is nie 'n deelnemer aan die opname.

en: You can leave this blank, and automatically generate tokens using 'Generate Tokens'
af_ZA: Jy kan hierdie leeg laat, genereer dan outomaties tekens m.b.v. 'Genereer tekens'

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
af_ZA: Jy kan die vorige gestoorde opname terugroep.

en: You can upload %s under %s KB each.
af_ZA: Jy kan %s oplaai, elk onder %s KB.

en: You can use now the following credentials to log into the site:
af_ZA: Jy kan die volgende besonderhede gebruik om in te teken op:

en: You can't copy a question if the survey is active.
af_ZA: Jy kan nie 'n vraag kopieer terwyl die opname aktief is nie.

en: You can't use Anonymized responses when Token-based answers persistence is enabled.
af_ZA: Wanneer Teken-gebaseerde antwoorde aangeskakel is, kan Anonimisering nie gebruik word nie.

en: You cannot delete the last answer option.
af_ZA: Jy kan nie die laaste vraagopsie verwyder nie.

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
af_ZA: Jy kan nie voortgaan totdat teks ingetik is vir een of meer van die vrae.

en: You do not have the Freetype Library installed. Showing charts requires the Freetype library to function properly.
af_ZA: Die Freetype biblioteek is nie geïnstalleer. Om grafieke korrek te vertoon, benodig jy die Freetype biblioteek.

en: You do not have the GD Library installed. Showing charts requires the GD library to function properly.
af_ZA: Die GD biblioteek is nie geïnstalleer. Om grafieke korrek te vertoon, benodig jy die GD biblioteek.

en: You don't have the permission to activate tokens.
af_ZA: Jy beskik nie oor die regte om toegangskodes te aktiveer nie.

en: You have already completed this survey.
af_ZA: Jy het reeds die opname voltooi.

en: You have been already removed from this survey.
af_ZA: Jy is reedsl verwyder uit die opname.

en: You have been successfully removed from this survey.
af_ZA: Jy is suksesvol verwyder uit die opname.

en: You have not selected a question
af_ZA: Jy het nie 'n vraag gekies nie

en: You have not selected a survey
af_ZA: Jy het nog nie 'n opname gekies nie

en: You have to select at least one label set.
af_ZA: Jy moet ten minste een etiket stel kies.

en: You may register for this survey if you wish to take part.
af_ZA: Jy kan registreer om deel te neem aan die opname.

en: You must be registered to complete this survey
af_ZA: Jy moet geregistreer wees om aan die opname deel te neem

en: You must supply a name for this saved session.
af_ZA: Jy moet 'n naam verskaf vir die gestoorde opname.

en: You must supply a password for this saved session.
af_ZA: Verskaf 'n wagwoord vir die gestoorde opname.

en: You need to add question groups
af_ZA: Jy moet eers 'n vraag groep byvoeg

en: You need to add questions
af_ZA: Jy moet eers 'n vraag byvoeg

en: You need to upload %s more files for this question.
    Are you sure you want to exit?
af_ZA: Jy moet nog %s lêers oplaai vir die vraag.
    Is jy seker jy will exit?

en: You should have a great time doing this
af_ZA: Jy behoort genot te put hieruit

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
af_ZA: Aktiveer 'n opname nadat jy seker gemaak het dat dit volledig en korrek opgestel is en dat dit nie nodig is om weer te verander nie.

en: Your Choices
af_ZA: Jou keuses

en: Your LimeSurvey installation is checked if the update can be run successfully.
af_ZA: Die LimeSurvey installasie word getoets indien die opgradering susksesvol gedoen is.

en: Your Ranking
af_ZA: Jou posisie

en: Your answer
af_ZA: Jou antwoord

en: Your answer to the security question was not correct - please try again.
af_ZA: Jou antwoord op die sekuriteitsvraag was nie korrek nie - probeer asseblief weer.

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
af_ZA: Jou blaaier dui aan dat jy reeds voorheen die opname voltooi het. Ons herstel die sessie sodat jy van vooraf kan begin.

en: Your data should be imported now, the data.frame is named "data", the variable.labels are attributes of data ("attributes(data)$variable.labels"), like for foreign:read.spss.
af_ZA: Jou data behoort ingelaai te wees. Die data.raam is "data" genoem, die veranderlike.etikette is attribute van data ("attributes(data)$variable.labels"), soos vir foreign:read.spss.

en: Your passwords do not match.
af_ZA: Jou wagwoord is verkeerd.

en: Your personal settings were successfully saved.
af_ZA: Jou persoonlike verstellings suksesvol bygewerk.

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
af_ZA: Jou antwoorde het nie verlore geraak nie en is per E-pos aan die administrateur gestuur waar dit in die databasis gestoor sal word.

en: Your responses were successfully saved.
af_ZA: Jou antwoorde is suksesvol gestoor.

en: Your survey can export associated token data with each response. Select any additional fields you would like to export.
af_ZA: Jou opname kan tekens saam met antwoorde uitlaai. Selekteer enige addisionele velde wat jy wil uitlaai.

en: Your survey responses have been recorded.
af_ZA: Die opname se antwoorde is opgneem.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
af_ZA: Jou opname antwoorde is suksesvol gestoor. Jy sal 'n E-pos ter bevestiging ontvang. Hou jou wagwoord veilig want ons kan dit nie weer vir jou opsoek nie.

en: Your survey was successfully saved.
af_ZA: Die opname is suksesvol gestoor.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
af_ZA: Die opname sal gestoor word onder die naam en wagwoord en kan later voltooi word deur aan te teken met naam en wagwoord.

en: Your time to answer this question has expired
af_ZA: Jou tyd is verstreke om die vraag te antwoord

en: Your time to answer this question has nearly expired. You have {TIME} remaining.
af_ZA: Tydsbeperking het amper verstryk. Tyd wat oorbly {TIME} .

en: Your update key is invalid and was removed.
af_ZA: Jou opgraderingssleutel (key) is ongeldig en is uitgevee.

en: Your user data for accessing %s
af_ZA: Jou gebruiker data vir toegang %s

en: Zoom level
af_ZA: Vergrotingsvlak

en: and
af_ZA: en

en: checked
af_ZA: gemerk

en: completed
af_ZA: Voltooid

en: equals
af_ZA: gelyk aan

en: having a token
af_ZA: het reeds 'n teken

en: having a valid email address
af_ZA: wat 'n geldige E-posadres het

en: hours
af_ZA: ure

en: minitab method
af_ZA: minitab metode

en: mins
af_ZA: min

en: not checked
af_ZA: nie gemerk

en: not having been sent an invitation already
af_ZA: wat nog nie 'n uitnodiging gekry het nie

en: or
af_ZA: of

en: quota language settings
af_ZA: kwota taal verstellings

en: quota members
af_ZA: kwota lede

en: responses
af_ZA: response

en: seconds
af_ZA: sek

en: selected
af_ZA: geselekteer

en: table
af_ZA: tabel

en: this is an automated email to notify that a user has been created for you on the site '%s'.
af_ZA: dis 'n outomatiese E-pos om jou in kennis te stel dat 'n gebruiker naam geskep is op '%s'.

en: timings
af_ZA: tydsberekekings

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
af_ZA: besoek http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php vir meer inligting
